Ryzen 3 3200G hangi AMD işlemciye denktir?

@korkunc ivan Ban yemek üzeresin.

Bilmiyorsan UserBenchmark yasaklı bir site.
Ne 12 Nm bir halta yarıyor ne de yüksek RAM desteği. Bunlar bana oyunlarda yüksek FPS verdiriyor mu ondan bahsetsene bana ne boş özelliklerden. İlk başta ironidir diye dikkate almamıştım.
Çok uğraşma. Biraz sonra bir tatile çıkacak. 😁

Son düzenleme:
Ne 12 Nm bir halta yarıyor ne de yüksek RAM desteği. Bunlar bana oyunlarda yüksek FPS verdiriyor mu ondan bahsetsene bana ne boş özelliklerden. İlk başta ironidir diye dikkate almamıştım.

Ben AMD fanlarıyla tartışmam. 9100F çok daha iyi bir islemci. 3200G çöpü neree 9100F nereeee. 1600 AF bile alınmaz 9100F varken. Nokta.

9100F daha iyi bir işlemci zaten. Aksini savunan mı oldu?

Düzenleme: Biraz önce 3200G, 9100F'den daha iyidir diyen kişiyle karıştırmışım sizi. Aynı taraftayız.

Kullanmadığın çekirdek 14 tane olsa ne olacak. Tek çekirdek performansı mevcut durumda daha önemli. Oyunların çoğu hala tek çekirdek performansına yönelik programlanıyor.

Çoklu çekirdek isteyen oyunlarda işe yarıyor. Arkada program falan da açıyorsun sıkıntı çıkmadan. 9100 ise %100'de çalışırken yoğun CPU kullanan bir program açarsan darboğaz yapmaya başlıyor.

Çoklu çekirdek isteyen oyunlarda işe yarıyor. Arkada program falan da açıyorsun sıkıntı çıkmadan. 9100 ise %100'de çalışırken yoğun CPU kullanan bir program açarsan darboğaz yapmaya başlıyor.

Hocam oyun oynarken, arkada ne programı çalıştıracaksın? En fazla p2p programı çalıştırırsın, bir de antivirüs programı. Bunların kullanacağı CPU yüzde kaç olacak ki? Söylediğim gibi çok çekirdeğe sahip AMD islemcilerin, şu an oyun oynama açısından bir üstünlüğü yok. İlerde oyunlar desteklerse belki fakat önümüzdeki birkaç yıl böyle bir değişim olacağını sanmıyorum. O zamana kadar zaten bugün alacağınız işlemcinin modası geçer.

Hocam oyun oynarken, arkada ne programı çalıştıracaksın? En fazla p2p programı çalıştırırsın, bir de antivirüs programı. Bunların kullanacağı CPU yüzde kaç olacak ki? Söylediğim gibi çok çekirdeğe sahip AMD islemcilerin, şu an oyun oynama açısından bir üstünlüğü yok. İlerde oyunlar desteklerse belki fakat önümüzdeki birkaç yıl böyle bir değişim olacağını sanmıyorum. O zamana kadar zaten bugün alacağınız işlemcinin modası geçer.

Hocam kimisi var; arkada bir ton açık sekme bırakıp, 30-40 tane sunucu clientı açıyor, üstüne yetmiyor Discord, Spotify, Internal Recorder vs de açıp öyle oyuna giriyor. Çeşit çeşit kullanıcı var, açıkçası çoğu kişi gibi ben de oyun oynarken arkada herhangi bir program-eklenti veya yazılım vs açık bırakmam, kullanacağım işlemci i7-8700K olacak olsa bile. Ayrıca şu an için sayıları az da olsa bazı modern oyunlar, çoklu çekirdekten özellikle thread kullanmayı sevenler, HT & SMT desteği olmayan işlemcileri mahvediyor, tabii bu durumdan tekli çekirdek performansı yine yüksek olan CPU'lar yine bir nebze daha kullanılabilir oluyor bu tip durumlarda (i3-9100F vs R3 2200G karşılaştırmasında olduğu gibi). Zaten şu an için Intel vs Ryzen noktasında da, özellikle 10.nesil Intellerin neredeyse bütün modellerine Hyper-Threading desteği gelmesinin ardından oyun bazında birinin diğerine yenik düştüğü bir pozisyon da kalmadı artık, bana kalırsa oyun ağırlıklı bir sistem için aralarında az bir fark olsa da, tekli çekirdek avantajı için şu an yine Intel tercih ederim, tabii bu kişiden kişiye farklılık gösterebilir, kararım bu yönde şimdilik.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı