Ryzen 3 3200G OC olmuyor

Stok fan ile mi yaptın kendi fanı ile yani

Stock fanla yapıldı. Boşta 40 derece, yük altında en fazla 67-68.

Benim aklıma düşen bir soru var. 3200G iyi bir grafik birimine sahip ama ben bunu 1030 2 GB gibi küçük bir şeyle yükselterek iki görüntü birimini eşzamanlı olarak çalıştırabilir miyim? Daha fazla FPS alabilir miyim?

Bildiğim kadarıyla hayır yapamazsınız. Bir ara R240, R250 ile crossfire olan APU'ları vardı ama hangi seriydi şu an hatırlamıyorum. Ayrıca şu an aldığım performans GT 1030'dan daha iyi. Eğer GT 1030 takarsanız muhtemelen performansta düşüş bile yaşarsınız.

A
Stock fanla yapıldı. Boşta 40 derece, yük altında en fazla 67-68.

Bildiğim kadarıyla hayır yapamazsınız. Bir ara R240, R250 ile crossfire olan APU'ları vardı ama hangi seriydi şu an hatırlamıyorum. Ayrıca şu an aldığım performans GT 1030'dan daha iyi. Eğer GT 1030 takarsanız muhtemelen performansta düşüş bile yaşarsınız.
Aceba size ulassam Instagram hesabınızdan bana bı yardımcı olsanız olur mu ?

Gigabyte B450M S2H kullanıyorum sizin Volt degerlerinizle yapabilir miyim OC?

Daha düşük özellikte bir anakart kullanıyorsunuz. Yapmanız gereken biraz daha az zorlayarak overclock yapmak ve stress testine tabii tutmak. CPU için aynı değerleri girin. iGPU 1600 MHz'yi geçmeyin 1.25 civarı bir voltaj verin. GPU ve CPU'nun voltajlarının farklı olduğunu bilmelisiniz. RAM için Ryzen DRAM Calculator kullanabilirsiniz. İşlemler bitince kaydedip çıkın ve Cinebench R20, Memtest, FunMark ve Prime 95 testlerini sıcaklıkları gözlemleyerek yapın. Kısaca internetten bolca video izleyip belli bir miktar fikir sahibi olduktan sonra deneyerek yapmaktan başka çareniz yok. Bende sistemi yaklaşık 10 gün önce topladım ve videoları izleyerek birkaç günde deneme yanılma yoluyla yaptım. Eğer bu işlemleri yaparken sistem açılmazsa yani BIOS ekranı dahil hiç görüntü gelmezse BIOS pilini çıkarın 1 dakika bekleyip tekrar takın. Tüm ayarlar sıfırlanmış olarak bilgisayar tekrar açılacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı