Ryzen 3 3200G OC yapmak

cagriisik

Hectopat
Arkadaşlar B450M S2H bir anakart var elimde. Ekran kartı olarak RX570 var. Bazı oyunlarda işlemci ekran kartına yetmiyor. Stok fanla buna ne kadar OC yapmalıyım ve değerleri nasıl olmalı? Teşekkürler.

Stock fanla 4.0 GHz geçmeni önermem. 4.0 GHz 1.30V deneyebilirsin stabil olmaz ise voltajı azar azar arttır. Stabil olursa düşürürsün en düşük voltajı verene kadar.

Stock fanla 4.0 GHz geçmeni önermem. 4.0 GHz 1.30V deneyebilirsin stabil olmaz ise voltajı azar azar arttır. Stabil olursa düşürürsün en düşük voltajı verene kadar.
Bu şekilde bırakayım mı voltaj ayarlarınını yapmama gerek varmı acaba sistem kendisi ayarlıyor olabilir mi? Bir de xpg 8gb cl16 3000mhz tek slot bir ram var bunun frekans değerlerini arttırmam gerekiyor mu?

Dosya Ekleri

• image.jpg
    image.jpg
    1,5 MB · Görüntüleme: 53
Bu şekilde bırakayım mı voltaj ayarlarınını yapmama gerek varmı acaba sistem kendisi ayarlıyor olabilir mi? Bir de xpg 8gb cl16 3000mhz tek slot bir ram var bunun frekans değerlerini arttırmam gerekiyor mu?
Voltajı oto bıraktığında sistem kapanmıyor veya donmuyorsa sıkıntı olmaz. Ram'i 3200MHz yapabilirsin. Ayrıca bir RAM daha alırsan darboğaz büyük ölçüde kapanır.

Ustam
Dostum aynı anakarta sahibim ve Corsair 8gb 3000mhz ram'im bulunmaktadır.
3000mhz olan ram'i 3200mhz nasıl çekiliyor anlamış değilim :)
Kankam daha önce rami 3200 e ayarlamıştım zaten sonrasında bios sıfırladım tekrar 3200 e almadım.Şuan tekrar o değere çektim yani arkadaşın dediği doğru çıkartılabiliyor istersen yap etkisini hissedersin birazcık.

Geri
Yukarı