Ryzen 3 3200G sistem için ekran kartı önerisi

Resul Karagöz

Kilopat
Daha fazla  
Selamünaleyküm herkese aşağıdaki gibi bir sistem var ekran kartı lazım arkadaşlar. Ne tavsiye edersiniz bu sisteme?

AOC 23.8 VGA + HDMI Full HD monitör.
Ryzen 3 3200G 3.6 GHz.
Patriot 8+8 3200 MHz RAM.
600W güç kaynağı.
Gigabyte B450M S2H anakart.

Modeller hariç aynı özelliklere sahip bir bilgisayarım vardı 3-4 ay öncesine kadar. İşlemci değiştirmeden ekran kartı alayım en iyisi dedim ve RX580 almaya karar verdim ama çok darboğaz vardı. Bende RX570 aldım. Fakat işlemcinin hem çekirdek sayısı hem önbelleği düşük olduğu için RX570'de bile darboğaz yaptı. Yani ortalama olarak alabileceğin ekran kartı modelleri RX570 veya daha düşüğü falan olmalı. 3 yıl boyunca bu işlemciyi APU olarak kullanmış biri olarak söylüyorum. Gerekiyorsa ekran kartının fiyatından kısın ve bir tane de işlemci alın çünkü işlemci gerçekten çok kötü.

Arkadaşımın sistemi sizinki ile neredeyse aynıydı. O biraz darboğaz olacağını bilmesine rağmen Rx 6600 taktı ve sonradan işlemcisini değiştirdi.

Modeller hariç aynı özelliklere sahip bir bilgisayarım vardı 3-4 ay öncesine kadar. İşlemci değiştirmeden ekran kartı alayım en iyisi dedim ve RX580 almaya karar verdim ama çok darboğaz vardı. Bende RX570 aldım. Fakat işlemcinin hem çekirdek sayısı hem önbelleği düşük olduğu için RX570'de bile darboğaz yaptı. Yani ortalama olarak alabileceğin ekran kartı modelleri RX570 veya daha düşüğü falan olmalı. 3 yıl boyunca bu işlemciyi APU olarak kullanmış biri olarak söylüyorum. Gerekiyorsa ekran kartının fiyatından kısın ve bir tane de işlemci alın çünkü işlemci gerçekten çok kötü.

Bütçeniz nedir?

Yani 1 2 sene idare etsin kafasında komşu daha sonra daha yüksek bir sistem toplanacak. Bir bütçe belirtilmedi ustadlar. RX580 ya da 1650 geçiyor kafadan ama.

Yani 1 2 sene idare etsin kafasında komşu daha sonra daha yüksek bir sistem toplanacak. Bir bütçe belirtilmedi ustadlar. RX580 ya da 1650 geçiyor kafadan ama.

Hocam ben ikinci elden 2000TL'ye RX570 aldım. 1600TL'ye de Ryzen 5 3500X aldım. Siz burada ekran kartı modelini yükseltebilirsiniz, işlemci modelini değiştirebilirsiniz fakat işlemci değiştirmenizi kesinlikle tavsiye ederim. İşlemci 4 çekirdek ve 4MB önbelleği var. Neredeyse tüm oyunlarda zorlanmadan %100 kullanıma çıkıyordu bu da FPS droplara sebep oluyordu.

Düşük çözünürlükte oynamadıgın sürece sıkıntı olmaz kullanırsın.

1080P'de darboğaz olacağını garanti ederim hocam. İşlemciyi kullanmış biri olarak söylüyorum.

Geri
Yukarı