Çözüldü Ryzen 3 3200G sistemde Ekrana görüntü gelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

zübeyirkara

Hectopat
Öncellikle merhaba 27 Mart tarihinde bilgisayarımın içini açtım ve sahra çölündekinden fazla tozla karşılaştım bu sırada bilgisayarımda açılmama problemi olmamıştı daha sonra bilgisayarın parçalarını sökerek temizledim ve herbirini incitmeden zemine koydum en son 24 pinlik güç girişini söktüğümde kırmızı bir kabloda benimle beraber geldi yuva çok küçük olduğu için geri takamadım ve çözümü bir bilgisayarcıya giderek aradım bilgisayarcı kabloyu yerine yerleştirdi ayrıca işlemcimin termal macunu bittiği için onu da yeniledim daha sonra eve geldim ve parçaları montajladım düğmeye bastım fakat ekrana görüntü gelmedi RAM'leri söküp tekrar taktım olmadı oksitkenme oldu diyerekten silgi ile sildim yine geçmedi daha sonra evde olan diğer bilgisayarın PSU'sunu aldım ve kendi bilgisayarımda denedim fakat sonuç yine aynı bu sefer işlemciyi farklı bir işlemci olarak denedim ancak işlemci fanı 2 saniye çalıştı ve durdu Anakart'dan şüphelenerek diğer bilgisayarın anakartına kendi işlemcimi taktım fakat ekrana yine görüntü gelmedi ancak sabahı gmrüntü alıyordun ve temizlik aşamasında hiçbir sorun olmadı çünkü daha önce de yapmıştım sistemim;
Ryzen 3 3200G.
Gigabyte B450M S2H.
2x8 16 GB RAM.
400W Power Boost kasa.
Herkese iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçmiş olsun hocam. İşlemci pinleri sağlam ve sokete macun girmediğinden emin olun. Soğutucu vidalarını çok sıkmayın. PSU'nun güç verdiğinden emin olun. Fişten çekik durumda BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takın. Fişten çekik durumda açma tuşuna basın bırakın. Daha sonra fişe takıp deneyin.

Geçmiş olsun hocam. İşlemci pinleri sağlam ve sokete macun girmediğinden emin olun. Soğutucu vidalarını çok sıkmayın. PSU'nun güç verdiğinden emin olun. Fişten çekik durumda BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takın. Fişten çekik durumda açma tuşuna basın bırakın. Daha sonra fişe takıp deneyin.

Hocam hemen deniyorum bilgi vereceğim sizlere.
Usta denedim olmadı
Sorunu çözdüm diski PC'ye bağlamadım diye ekrana görüntü gelmiyordu sorun çözüldü.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı