Ryzen 3 3200G sistemde Windows 11 nasıl çalışır?

BatuHan999

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler aşağıya sistemimi bırakıyorum. Sizce geri Windows 10'a dönmemi sağlayacak bir olay yaşar mıyım? Hem donanımsal hem de yazılımsal olarak soruyorum. Çünkü 2 ekran kartını da kullandığım için bazı yaptığım ayarlar var. (3200G encoder ile ekran kaydı alıp yayın açmak gibi) şimdi bu yaptığım ayarlar indirdiğim şeylerin çalışması aksaklık gösterir mi? Ve de aşırı şekilde şiddetle Windows 11 kurmamı sağlayacak bir olay var mı? Yani "Windows 10 şöyle böyle o yüzden kesinlikle Windows 11 kurmalısın" dediğiniz bir şey. Umarım açıklayıcı olmuştur. Sırf görüntüsü hoşuma gittiği için ve de bazı arkadaşların oyunlarda bir tık yüksek performans alıyoruz demesinden dolayı geçmek istiyorum bu arada.

• MSI B450M-A-PRO Max.
  • AMD Ryzen 3 3200G APU.
  • MSI GeForce GT 1030 Aero ITX 2G OC 2 GB.
  • Sharkoon 650W 80 Plus.
  • 240GB SanDisk SSD + 500GB WD Blue HDD.
  • 2x8GB 3200MHz PNY XLR8 Gaming Epic-X RGB.

Stabilitesi var olduğu kadar bugları çok fazla. Hele ki AMD işlemcilerde bazen FPS tarafında işler değişiyor.
Kuzenimin APU sisteminde(Athlon 3000G) Windows 10'da FPS stabil değildi 11'de stabil oldu ama işlem gücü biraz daha arttı.(bir tık kendini daha zorluyor gibi)
Not: Dediğim oyun Valorant üzerinde başka ne oynuyor ne yapıyor bilmiyorum.

İyi günler aşağıya sistemimi bırakıyorum. Sizce geri Windows 10'a dönmemi sağlayacak bir olay yaşar mıyım? Hem donanımsal hem de yazılımsal olarak soruyorum. Çünkü 2 ekran kartını da kullandığım için bazı yaptığım ayarlar var. (3200G encoder ile ekran kaydı alıp yayın açmak gibi) şimdi bu yaptığım ayarlar indirdiğim şeylerin çalışması aksaklık gösterir mi? Ve de aşırı şekilde şiddetle Windows 11 kurmamı sağlayacak bir olay var mı? Yani "Windows 10 şöyle böyle o yüzden kesinlikle Windows 11 kurmalısın" dediğiniz bir şey. Umarım açıklayıcı olmuştur. Sırf görüntüsü hoşuma gittiği için ve de bazı arkadaşların oyunlarda bir tık yüksek performans alıyoruz demesinden dolayı geçmek istiyorum bu arada.

• MSI B450M-A-PRO Max.
  • AMD Ryzen 3 3200G APU.
  • MSI GeForce GT 1030 Aero ITX 2G OC 2 GB.
  • Sharkoon 650W 80 Plus.
  • 240GB SanDisk SSD + 500GB WD Blue HDD.
  • 2x8GB 3200MHz PNY XLR8 Gaming Epic-X RGB.
Bende de aynı sistem var. Geçmeni önermem.

Yeni konular

Geri
Yukarı