Ryzen 3 3200U ısınıyor

Perçiner

Hectopat
Arkadaşlar laptopumu 3 4 ay önce aldım HP marka güzel bir laptop lakin oyuna giriyorum 80 dereceyi dakikada geçiyor ve 0.30 GHz'ye sabitliyor işlemci doğal olarak FPS düşüyor oyunu Alt Tab'a alıyorum 15 saniye sonra 60 derecelere düşüyor ve düzeliyor termal macundan olamaz sorun çünkü yeni daha bilgisayar bir tane laptop soğutucu alsam düzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop soğutucusu almanızı öneririm. 20 Liraya aldığım laptop soğutucusu ekran kartı ısımı 76 dereceden 68 dereceye düşürdü. Hangi oyunu oynuyorsunuz ayrıca?

Bence termal macundan olabilir. Firma kalitesiz bir macun kullandıysa olabiliyor yine böyle sorunlar. Isınmaya çözüm olarak şunu önerebilirim. Şimdi güç seçeneklerine giriyorsun. Plan ayarlarını değiştire basıyorsun. Gelişmiş güç ayarlarını değiştire basıyorsun. İşlemci güç yönetimine girip en yüksek işlemci durumunu %80'e çekiyorsun prizde. Böylece işlemcin yerli yersiz çalışmayacak ve ısınmayacak.

Bence termal macundan olabilir. Firma kalitesiz bir macun kullandıysa olabiliyor yine böyle sorunlar. Isınmaya çözüm olarak şunu önerebilirim. Şimdi güç seçeneklerine giriyorsun. Plan ayarlarını değiştire basıyorsun. Gelişmiş güç ayarlarını değiştire basıyorsun. İşlemci güç yönetimine girip en yüksek işlemci durumunu %80'e çekiyorsun prizde. Böylece işlemcin yerli yersiz çalışmayacak ve ısınmayacak.
ben ordaki ayarların hepsini %100 yaptım tam performans çalışıy diye düşündüm ehe :( Detaylı ayarları atarmısın bana hepsini düzelteyim
Laptop soğutucusu almanızı öneririm. 20 Liraya aldığım laptop soğutucusu ekran kartı ısımı 76 dereceden 68 dereceye düşürdü. Hangi oyunu oynuyorsunuz ayrıca?
theif oynuyorum 70 80 fps arası oynuyorum oyunu ama dediğim gibi ısınınca birden 10 fps e düşüyor
Yeni bir bilgisayarın Oyun oynarken 91 hatta 93 derecelere kadar çıkması normalmi arkadaşlar garantiye göndermemi tavsiye edermisiniz

Ekran Görüntüsü (120).png

Ben %65 olarak ayarladım. Oyun oynamadığım için böyle. Siz %80 veya %85 yapsanız yeterli. Prizde kullanıyorsanız prize takılı bölümünden ayarlayın.

%100 olursa işlemci sürekli kendini tam performansta çalıştıracaktır. Boşta bile tam performansta çalışması ise ısınma sorunu demek. %80 civarına çekin onu. Tüm çekirdeklerin aktif olmasına gerek yok.
tamam teşekkürler amd radeon settings lite var ordan ayarlar yapıyordum da nedense artık giremiyorum ona garip oldu bilgisayar format yaklaşıyor sanırım

Yeni konular

Geri
Yukarı