Ryzen 3 3300X Isınıyor

Furkancan29

Centipat
Daha fazla  
Ryzen 3 3300X'li sistem aldım ama işlemci çok ısınıyor. Masaüstündeyken bile arada 70'li derecelere geliyor. Oyunlarda 80 ve 90 dereceye ulaşıyor. Neden acaba bileniniz var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fan kaç RPM ile dönüyor? İşlemci kaç volt alıyor? Bu iki soru, sıcaklığın kaynağına yönelik asıl sorulardır. Ryzen Master kullanarak bunlara bakabilirsin.
Uygulama bu şekilde

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200606_201112.jpg
    Screenshot_20200606_201112.jpg
    112,8 KB · Görüntüleme: 70
Uygulama bu şekilde
Attığın fotoda voltaj değerlerinde anormallik yok. Ama CPU 2 GHZ'de çalışyıor normalde o CPU 4.3'e kadar çıkar. Yük altında deneyebilirsin. Buradan DOWNLOADING CPU-Z_1.92-EN.ZIP | CPUID bu programı indir. Açınca fotoğraftaki yeri bul.
1591464817399.png

Ayarları böyle yaptıktan sonra (Threads kısmı 8 olacak burda 12), stress teste bas. Sonra Ryzen Master'e geri dönüp tekrar fotoğraf at. Ama telefonla çekmene gerek yok dostum. Klavyede Print Screen tuşu var. Ona Ryzen master ekrandayken bir kere basıp, sonra burada mesaj bölümüne CTRL+V yaparsan fotoğraf direk gelir. Onun dışında anakartın ne markaydı? Fan RPM'ini de anakart markana bağlı olarak internetten uygulamasını indirmelisin. Mesela asus anakarta, asus EZ tuning programını indirip bakıyorsun.,
Not: Stess CPU'ya tekrar basıp durdurmayı unutma.

Attığın fotoda voltaj değerlerinde anormallik yok. Ama CPU 2 GHZ'de çalışyıor normalde o CPU 4.3'e kadar çıkar. Yük altında deneyebilirsin. Buradan DOWNLOADING CPU-Z_1.92-EN.ZIP | CPUID bu programı indir. Açınca fotoğraftaki yeri bul. Eki Görüntüle 584402
Ayarları böyle yaptıktan sonra (Threads kısmı 8 olacak burda 12), stress teste bas. Sonra Ryzen Master'e geri dönüp tekrar fotoğraf at. Ama telefonla çekmene gerek yok dostum. Klavyede Print Screen tuşu var. Ona Ryzen master ekrandayken bir kere basıp, sonra burada mesaj bölümüne CTRL+V yaparsan fotoğraf direk gelir. Onun dışında anakartın ne markaydı? Fan RPM'ini de anakart markana bağlı olarak internetten uygulamasını indirmelisin. Mesela asus anakarta, asus EZ tuning programını indirip bakıyorsun.,
Not: Stess CPU'ya tekrar basıp durdurmayı unutma.
Anakart ım biostar b450mh modeli

Dostum montaj ile falan alakası yok eğer oyun oynamak için aldıysan BIOS'tan Core performance Boost kapat bir de Vatan'da Windpower 266 al sistemine kur benim şu an PUBG'den anlık değeri söylüyorum sana 51 derece belki inanmazsın.

İşlemci voltaj değişikliğinden dolayı ani değişiyor dediğim şeyi kapatırsan belki 2-3 FPS düşer.

Ha paran yoksa dediğimi kapat sende de en fazla 62-65 falan olur.

Geri
Yukarı