Ryzen 3 3300X ısınma problemi

Mr.Kitty

Hectopat
İşlemci Ryzen 3300X.
Oyunlarda 73-77 derece oluyor. Bu normal mi? Bu şekilde kullansam ömrü azalır mı? Oyun için normal bir değer mi?
Kasada 3 adet fan var ön arka ve üst tarafta olmak üzere.
3 Adet daha taksam faydası olur mu takacağım yer var teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen oyunlarda 73-77 derece aldığını şükret. Ben boşta 75 derecede çalışıyorum.
Şaka bir yana termal macunu yenile.
*Not: Fanı çıkarmadan önce sisteme stress test yap. Macun erisin biraz.

Ryzen 5 3600 var stok soğutucuyla Minecraft'ta 85 derece alıyorum.
Ryzen 5 3600 Çok ısınan bir işlemci ve termal macunu büyük ihtimal taşırmışsınız veya az sürmüşsünüz termal macun yenilemenizi veya kule tipi soğutucu almanızı tavsiye ederim.

Ryzen 5 3600 Çok ısınan bir işlemci ve termal macunu büyük ihtimal taşırmışsınız veya az sürmüşsünüz termal macun yenilemenizi veya kule tipi soğutucu almanızı tavsiye ederim.
75 Derecede kasanın yanındaki cama elimi değdiğimde elimi yakıyor after burnerle ölçtüm acaba programmı hatalı gösteriyor.

75 Derecede kasanın yanındaki cama elimi değdiğimde elimi yakıyor after burnerle ölçtüm acaba programmı hatalı gösteriyor.
Afterburner yanlış göstermez yinede Cpu stress testine sok bu arada camın ısınması hava akışının iyi olmadığından olabilir ısı cama vuruyordur.

Soğutucu alacağım ama nasıl montajlanacağını bilmediğim için hiç bu işlere girmek istemiyorum.
Montajlaması gayet kolay içinden gelen daire şeklinde olan vidaları deliklere gelcek şekilde ittirip siyah vidalarla üstüne bastırıyorsunuz sonra işlemcinin üstüne termal macun sıkıp soğutucuyu koyup yanlardaki klips gibi şeyleri bastırıp gelen daire şeklindeki şeyin sağ tarafına sokuyorsunuz gayet kolay zor gibi anlatmış olabilirim ama alın görün anlicaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı