Ryzen 3 3300X ve RX 550 2 GB sistemin oyun performansı

UBerk

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
8
Merhaba. Dün kurulumunu yaptığım sistemin oyun testlerini yapmaya başladım. Bugün 2 oyunu test edebildim. The Crew 2 ve Counter-Strike: Global offensive.
The Crew 2.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Low, medium, High ve Ultra olmak üzere 4 ayarda test yaptım. Sonda kar geldi. FPS düştü, kusura bakmayın. Testlerin hepsi 1080P'de yapılmıştır.
Phenom işlemcimde SSE 4.1 desteği olmadığından oyun açılmıyordu.
Counter-Strike: Global offensive.
Burada testleri harita harita yaptım. Şimdilik rekabetçi modunda en çok oynanan haritaları tercih ettim.
Dust 2:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Phenom işlemcimdeyken 100-130 arası FPS alıyordum.
Office:

Phenom ile 120-150 arası FPS alıyordum.
Mirage:

Önceki FPS değerlerini tam hatırlamıyorum.

Not: Moderatörlerden ricam, başlığı değiştirmezseniz sevinirim. Sürekli yeni konu açmak yerine test yaptıkça buraya ekleyeceğim, başlık o yüzden öyle.
-Peki 😉

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanmanız dileği ile. Daha güncel bir ekran kartı tercih edilebilirmiydi ki bu sisteme sanki. Diğer parçalara göre geride kalmış gibi ekran kartı.
Biraz daha bekleyip alabileceği en iyi ekran kartlarından birini almak istiyor belli ki, Şimdilik 550 idare edecektir.

R3 3200G APU sistem kurulması daha iyi olurdu ama hayırlı olsun.
Ekran kartım daha önce mevcuttu. Ayrıca APU sistemden daha iyi bir performans alıyorum. Eğer 3200G'li bir APU kursaydım 4/4 bir işlemci almış olacaktım. Hem daha performanslı hem de daha iyi bir işlemci aldım. 3300x.

Yeni konular

Geri
Yukarı