Çözüldü Ryzen 3 3300X vs Ryzen 5 3500X

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hangisi?

• Oy verenlerin toplamı
    17

One Punch Man

Decapat
Arkadaşlar sistem toplayacağım, genellikle oyun ve ilgi alanım espor oyunları. En çok CS:GO oynarım, arada PUBG atarım. PS4'te RDR2 oynuyordum ama kasabalarda 20FPS'lere düştüğünü hissediyorun. Yani RDR 2'de oynayacağım belki birkaç hikayeli oyun da oynarım ama genellikle espor oyunları. Ona göre yanıtlarsanız sevinirim. Alacağım sistem:
RX 5600 XT.
B450M-A-Pro Max.
16 GB RAM(8*2)

Önerilerinizi bekliyorum şimdiden sağ olun.

3300x almalısınız. Tek çekirdek performansı daha yüksek bir işlemci. Oyunlarda daha yüksek performans verecektir. Render gibi işleriniz oluyorsa da 3500x tercih edin. 2 işlemci de rahatlıkla besleyecektir 5600XT'yi. Hayırlı olsun.

Uzun yıllar kullanacaksanız R5 3500X öneririm. Ama R3 3300X oyun performansında iyi. R5 3500X avantajı 6 çekirdek olması bunu uzun yıllar götürür.
Tamamdır hallettik r3 3300x alıyorum.Hem iş parçacık sayısı daha yüksek.Zaten çok fazla yeni nesil oyun oynamayacağım.Daha çok CS felan oynayacağım için 3300x daha iyi olur diye düşünüyorum.

Geri
Yukarı