Ryzen 3 4300GE vs Ryzen 5 Pro 4650G APU sistem

Zenafromearth

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, APU bir sistem toplamak istiyorum ama işlemci konusunda kafam karışık. Ben 3D tasarım ve Render için kullanacağım bilgisayarı, öyle güncel oyunlarda da gözüm yok o yüzden işlemciyi olabildiğince yüksek tutmak istiyorum. Bu iki işlemci arasındaki fiyat farkına değer mi?
Bir de bu işlemci üzerinden örnek bir sistem önerisi yapar mısınız?
  • Anakart M.2 desteklesin
  • PSU ileride bir ekran kartı taktığımda değiştirmek zorunda kalmayayım
  • RAM'ler 2x8 toplam 16 GB 3000MHz olsun
  • Kasada tamperli cam olsun üstte USB girişleri olsun yeter
  • Soğutma kısmında sorun çıkarmayacak bir fan
  • RGB olsun her şey ışıl ışıl parlasın diye bir kaygım yok
Teşekkürler.

Ryzen 5 Pro 4650G tabii ki​

Bence 3D tasarım ve Render için APU sistem pek iyi performans vermeyebilir hocam.
Hocam ekran kartları çok pahalı olunca böyle bir şey düşündüm. İlerde ekran kartı alana kadar beni idare etmez mi sence?
4650G 6/12 bir işlemci çoklu çekirdekte doğal olarak 4/8 4300GE'ye %25-30 civarı farkı atıyor, tekli çekirdekte büyük bir fark yok. Ama arada iki kat fiyat farkı var. Oyun için olsa 4300GE alınırdı ama render ve tasarım işin içine girince tercih sana kalıyor.
Benimde kafam karıştı baya. Bide çift monitör yapmayı düşünüyorum APU sistemlerde çift monitör kullanmadım hiç , elle tutulur bir fark oluşturur mu?

Hocam ekran kartları çok pahalı olunca böyle bir şey düşündüm. İleride ekran kartı alana kadar beni idare etmez mi sence?

Hocam genelde APU sistemler tercih edilmiyor 3D tasarım ve render için direkt Intel sistemler bu konuda çok daha önde tavsiyem biraz daha bütçe yükseltip Intel+ RTX 2060 sistemleri almanız eğer profesyonel düzeyde yapıyorsanız eğer zevk amaçlı küçük projelere imza atacaksanız APU işinizi görür.

Hocam genelde APU sistemler tercih edilmiyor 3D tasarım ve render için direkt Intel sistemler bu konuda çok daha önde tavsiyem biraz daha bütçe yükseltip Intel+ RTX 2060 sistemleri almanız eğer profesyonel düzeyde yapıyorsanız eğer zevk amaçlı küçük projelere imza atacaksanız APU işinizi görür.

Tamamdır hocam teşekkür ederim, bir de çift monitör yapmak istiyorum APU sistemlerde büyük etkisi olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı