Ryzen 3 4300U sistem ile hangi oyunlar oynanır?

İşletim sistemi
Windows 10

BayGörkem

Hectopat
Yer
İstanbul
Laptopumun detaylı özellikleri:

Bütçem belli değil çünkü oyun fiyatlarına pek hakim değilim.

Bu laptopla orta, düşük grafik ayarlarında akıcı bir şekilde oynayabileceğim oyunlar nelerdir?

İşlemci.
işlemci modeliAMD Ryzen 3 4300U
işlemci temel frekans2.70 GHz
işlemci artırılmış frekans3.70 GHz

Dahili Grafik ModeliAMD Radeon Graphics
Dahili Grafik Temel Frekans1400 MHz

RAM
Bellek (RAM)8 GB
Bellek TürüLPDDR4

Sabit Disk (SSD) Boyutu256 GB

Son düzenleyen: Moderatör:
2015'ten önce çıkan Triple A oyunlara göz atabilirsin. Tomb Raider, Batman Arkham City 2013, Saints Row IV gibi oyunlar ilgini çekebilir.

CS:GO, LoL, Valorant oynatır düşük ayarlarda. Diğer oyunlarda nasıl performans gösterdiğini görmek için YouTube'dan Ryzen 3 4300u oyun testi diye aratıp bakabilirsiniz. Ayrıca nacizane bir tavsiye, APU sistem olduğu için RAM'i çift kanal yaparsanız bir miktar daha FPS artışı elde edebilirsiniz.

CS:GO, LoL, Valorant oynatır düşük ayarlarda. Diğer oyunlarda nasıl performans gösterdiğini görmek için YouTube'dan Ryzen 3 4300u oyun testi diye aratıp bakabilirsiniz. Ayrıca nacizane bir tavsiye, APU sistem olduğu için RAM'i çift kanal yaparsanız bir miktar daha FPS artışı elde edebilirsiniz.
Aşırı gömdün bu arada o kadar kötü değil.

Aşırı gömdün bu arada o kadar kötü değil.

Amacım kötülemek değildi ki zaten kötü bir PC de değil fakat APU sonuçta. Arkadaş hangi oyunları akıcı oynayabilirim diye sormuş. En bilinen en çok sorulan oyunları yazdım. Yeni nesil oyunlarda kasma yaparsa diye de belki çift kanal RAM yaparak bir nebze iyileştirilebilir demek istemiştim hocam.

Zaten öyle ekran kartı VRAM'i yetmediği zaman RAM'in 3 gbtını vrama ayırıyor GTA 5 orta düşük ayarlarda 30 40 FPS almıştım tamamdır eyvallah.

Laptopumun detaylı özellikleri:

Bütçem belli değil çünkü oyun fiyatlarına pek hakim değilim.

Bu laptopla orta, düşük grafik ayarlarında akıcı bir şekilde oynayabileceğim oyunlar nelerdir?

İşlemci.
işlemci modeliAMD Ryzen 3 4300U
işlemci temel frekans2.70 GHz
işlemci artırılmış frekans3.70 GHz

Dahili Grafik ModeliAMD Radeon Graphics
Dahili Grafik Temel Frekans1400 MHz

RAM
Bellek (RAM)8 GB
Bellek TürüLPDDR4

Sabit Disk (SSD) Boyutu256 GB
Merhaba hocam ben de bu laptoptan almayı düşünüyorum uzun kullanımda nasıl memnun musunuz ben de tıpkı sizin gibi cs valo gta 5 tarzı oyunlar düşünüyorum. Ek bi soru olarak da ramler dual channel mi çalışıyor ricam etsem bakabilir misiniz?

Geri
Yukarı