Ryzen 3 4350 GE ile RX6700 darboğaz yapar mı?

Disentetic

Femtopat
Daha fazla  
Su anda en iyi F/P ekran kartı olarak RX6700 çarptı gözüme ve fiyatlar artmadan almak istiyorum. Asıl amacım ekran kartını aldıktan sonra tekrar yeni işlemci alacak parayı toparlayana kadar beni idare etmesi. Parayı toparlayınca da Ryzen 5 5600 almayı düşünüyorum. Şu anki işlemcim Ryzen 3 4350 GE.
Darboğaz hesaplama sitesinden baktığımda %4.8 darboğaz yapar gibi bir oran çıktı. Sitede %5'in altındaki oranların büyük olarak kabul edilmediğini ve pek fazla bir sıkıntı yapmayacağını söylüyor. Ben yine de biraz fikir almak istedim.

Gani gani yapar.

O zaman site neden %4.8 darboğaz gösterdi ki? Sonuçları doğru oluyor o sitenin.

AMD VSR ile sanal 1440p çözünürlükte kullanırsanız darboğazın üstünden gelebilirsiniz. Zaten 5600 alacaksınız, buna değer.

O dediğinizi hiç duymadım daha detaylı anlatabilir misiniz?

Ekran kartı sürücüsünde VSR özelliği var. Eğer onu açarsanız oyunların ayarlarında 1440p, 2160p gibi çözünürlük seçenekleri de açılacaktır. Çözünürlük arttıkça ekran kartının yükü artar, işlemcinin azalır. Bu şekilde darboğazı aşabilirsiniz.

Ekran kartı sürücüsünde VSR özelliği var. Eğer onu açarsanız oyunların ayarlarında 1440p, 2160p gibi çözünürlük seçenekleri de açılacaktır. Çözünürlük arttıkça ekran kartının yükü artar, işlemcinin azalır. Bu şekilde darboğazı aşabilirsiniz.

Monitörüm 1080p ama bir sıkıntı yaratmaz mı?

Geri
Yukarı