Ryzen 3 İşlemci Ve 1050 Ti Sistemi PUBG İçin Yükseltme

meteazk

Decapat
Arkadaşlar öncelikle merhaba

Ryzen 3 işlemcim ve basit bir anakartım var. PUBG oynuyorum ve CPU yüzde 70-80'lerde takılıyor. Oyun cok akıcı değil ekran kartım 1050 Ti ve şimdi anakartımı ve gerekirse de işlemcimi yenilemek istiyorum. Sizce ne kadar bir bütce ayırmam gerekiyor ve neleri almam gerekir?
Bilgisayar özelliklerimin fotoğrafını da attım.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    118,6 KB · Görüntüleme: 57
  • Adsız2.jpg
    Adsız2.jpg
    115,3 KB · Görüntüleme: 58
  • Adsız3.jpg
    Adsız3.jpg
    129,1 KB · Görüntüleme: 56
Son düzenleyen: Moderatör:
AMD CES 2019 da bir sunum yapacak o sunumda yeni nesil 7nm işlemcileri tanıcak o sunumu ve sonucunda çıkacak ürünleri beklemenizi tavsiye ederim.
Ekran görüntüleri paylaşmışsınız ancak, detaylı sistem bilgileri gerekiyor, bunun için sistemi hazır aldıysanız, fatura yazan özellikleri vey biliyorsanız detaylı sistem bileşenlerini yazınız.
İşlemciyi yükseltmeniz lazım ilk olarak ama overclock yaparsanız gerek kalmayabilir.
Bence BIOS üzerinden işlemci çarpanını 37 yapıp kaydedip çıksa yetecektir ancak, anakart chipseti ne acaba ?

Kankam 16 GB RAM şart PUBG için. Ekran kartı da yeterli aslında. 3000 MHZ 16 GB RAM bide baba bir işlemci buldun mu olay tamamdır. :D

Arkadaşlar öncelikle merhaba

Ryzen 3 işlemcim ve basit bir anakartım var. PUBG oynuyorum ve CPU yüzde 70-80'lerde takılıyor. Oyun cok akıcı değil ekran kartım 1050 Ti ve şimdi anakartımı ve gerekirse de işlemcimi yenilemek istiyorum. Sizce ne kadar bir bütce ayırmam gerekiyor ve neleri almam gerekir?
Bilgisayar özelliklerimin fotoğrafını da attım.
Rami 16 GB yapmalısın islemcin OC suz 2400 MHz destekler ramlar daha yüksek çalışmaz işlemcinin bus hızı düşük OC şart iyi bir soğutma ile OC yapmanı öneririm PUBG zaten sıkıntılı bir oyun min 6GB ram isteyen bir oyun için 8 az oyun içi en uygun ayarları bulman gerek

Bencede RAM den kaynaklı olabilir ama yinede tam sistemini yaz ve after burner ile bir kaç görüntü atarsan daha verimli öneriler gelir yoksa şuan herkes şunu yap bunu yap diyecektir.

Az biraz Oc yaparak ekran kartını beslersin sorun yaratmaması gerekiyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı