Ryzen 3000 Serisi Hangi İşlemciyi Almayı Planlıyorsunuz?

Hiç birini😎 Yeni sistemim için Ryzen 5 3600 sipariş edicektim ama beklediğime değmedi😒 Ryzen 5 2600 alıcam sanırım. 50 Dolar farka değeceğini zannetmiyorum.
Ryzen 5 3600 ile I7 9700K nin kapistigina dair soylentiler vardi. Sayet dogru cikarsa almaya deger bence bu noktada benchmark sonuclarini beklemek lazim derim.

Ben de 2600 ve 3600 arasında kaldım. Aradaki 400 TL farka gerektiği kadar performans artışı sağlıyor mu ? Eğer sağlamıyor ise 2600 alacağım SSD ve PSU ihtiyacım da var çünkü.

Gaming Edge mi Pro Carbon mu çok arada kaldım ya ne dersin? (2020'de 4000 serisine destek gelip gelmeyeceği belirsiz olduğundan Edge'i almak istiyorum ama destek gelirse de Pro Carbon alsaymışım diyebilirim belki)
Hocam surekli soylenen 2020 ye kadar ayni devam ama su an gelinen noktada anakart guc tuketimlerinin de artmasiyla PCIe 4.0 destegi sebebiyle seneye cikacak modellerin anakart uyumlulugu problemi cikarma ihtimali var. Ki intele karsi cikisini korumak icin sinirlari zorlayabilir. Bu noktada 3900X in neler yaptigini goruyoruz su an. Normal oyunlarda birebir giderken yayin acilinca intelin performansini kaybetmesi buna karsilik amd de performans kaybi olmamasi sektoru degistirecek. Ancak bununla birlikte fiyat artislari da gorecegiz.

Hocam surekli soylenen 2020 ye kadar ayni devam ama su an gelinen noktada anakart guc tuketimlerinin de artmasiyla PCIe 4.0 destegi sebebiyle seneye cikacak modellerin anakart uyumlulugu problemi cikarma ihtimali var. Ki intele karsi cikisini korumak icin sinirlari zorlayabilir. Bu noktada 3900X in neler yaptigini goruyoruz su an. Normal oyunlarda birebir giderken yayin acilinca intelin performansini kaybetmesi buna karsilik amd de performans kaybi olmamasi sektoru degistirecek. Ancak bununla birlikte fiyat artislari da gorecegiz.
Yani sizce seneye de desteğini devam ettirebilir mi? X570 bir anakart alacağım kesin zaten sadece Pro Carbon ya da Gaming Edge modelleri arasında bir seçim yapamadım. (Genelde herkes devam ettireceğini söylüyor ama?)

Ben de 2600 ve 3600 arasında kaldım. Aradaki 400 TL farka gerektiği kadar performans artışı sağlıyor mu ? Eğer sağlamıyor ise 2600 alacağım SSD ve PSU ihtiyacım da var çünkü.
Su anda
Yani sizce seneye de desteğini devam ettirebilir mi? X570 bir anakart alacağım kesin zaten sadece Pro Carbon ya da Gaming Edge modelleri arasında bir seçim yapamadım. (Genelde herkes devam ettireceğini söylüyor ama?)
Sonuc olarak bu benim gorusum. Genel degerlendirme de gidisati bu sekilde goruyorum. Gereksinimler ve fiyatlar artiyor. Herkes bu noktada ikilemde almisken iyisini mi alsam seneye de ayni mi devam eder vs. Bu nokta icinizden ne geciyorsa onu dinleyin. Ancak sahsi fikri dedigim gibi degisim yasanacagi yonunde.

X serisi anakartlar şimdilik pahalı gelebilir. B serisini bekleyin derim yeni işlemciler için. Ancak şuda var ki B serisi çipsetlerin PCI 4.0 destekleyemeyeceği söyleniyor.
Benim bütçem taksitle almaya yetiyor vatan vade farksız satıyor bu ay işlemci ile anakartı alıcam yanına da corsair Vengeance RGB Pro 16GB 3200mhz alıcam. İleri vakitlerde de 2070 yada 2080 super almayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı