Ryzen 3000 Serisi Hangi İşlemciyi Almayı Planlıyorsunuz?

Bence biraz sıkışıp 3600 almak daha mantıklı, aradaki 10-20 FPS'lik fark için bence değer. Ki gidip 3600 aldım.
500₺ fark var, zaten o kadar parayı veremem. Gerek de yok bence, yeter. İşimi görür R5 2600. Zaten siparişleri verdim, anakart yolda, R5 2600 ise kargoya verilecek.

Son düzenleyen: Moderatör:
500₺ fark var, zaten o kadar parayı veremem. Gerek de yok bence, yeter. İşimi görür R5 2600. Zaten siparişleri verdim, anakart yolda, R5 2600 ise kargoya verilecek.

2700'den %9 daha güçlü olduğu söyleniyordu, 2700'de 1500 lira civarı zaten. İyileştirilmiş 2700 gibi düşünerek aldım.

Hayırlı olsun dostum. Ben de heyecanlıyım. İlk kez bu kadar pahalı bir bilgisayar topluyorum :p
Gerçi ilk kez bilgisayar topluyorum. Laptop kullanıyordum hep.

Samimi bir şey söylememi istersen, elindeki laptopla devam et DDR5'ler gelince toplarsın. Bende X550JK vardı sattığıma çok pişman oldum bir o kadar da makine topladığıma. Topladığım makine 6k dan fazla tuttu, sattığım makine ise 1,5k Liraya gitti. Yaptıkları iş aynı, sadece aynısının büyük ekranlı 1080p olup biraz daha fazla fps vereni oldu.

Samimi bir şey söylememi istersen, elindeki laptopla devam et DDR5'ler gelince toplarsın. Bende X550JK vardı sattığıma çok pişman oldum bir o kadar da makine topladığıma. Topladığım makine 6k dan fazla tuttu, sattığım makine ise 1,5k Liraya gitti. Yaptıkları iş aynı, sadece aynısının büyük ekranlı 1080p olup biraz daha fazla fps vereni oldu.
Laptopum baya eski. LoL dışında oyun oynatmaz muhtemelen, denemedim de. DDR5'e daha 2 seneden fazla var muhtemelen. Ayrıca siparişleri verdim. Bir tek PSU kaldı. Bütçemde açık var, çok sıkıntı :p
Ama ilk kez bir ekran kartı aldım elime (önceden eski kartlardan da almıştım da) ve çok hoşuma gitti. Gerçi Pulse modelinin tasarımını beğenmezdim ama güzelmiş.

Ve, acaba bilgin var mı, Gigabyt A X370M Gaming 3 anakarta 2. Nesil Ryzen takmak için BIOS update gerekli mi? Bence gerekli ancak gerekli değil diyen oldu forumda. Gerekliyse ve taksam da bir şey olmaz, sadece çalışmaz sanırım. Zarar görmez. Doğru mudur?

Bence de DDR5 beklemeye gerek yok çünkü bu ilerleyişin sonu olmayacak. Biraz daha beklersem Intel de yeni işlemcisini sürer piyasaya bu şekilde gider. Epey yüksek bütçe ayırdım sistem için 1ay sonra toplayacağım.
CORSAIR 32GB (2x16GB) DDR4 3466MHz CL16
ASUS PG279Q 27" 4ms, 165hz DP, HDMI 2K,IPS,G-sync
Cooler Master MasterLiquid ML360R
MSI MEG X570 ACE AMD
Corsair Professional HX1000W Full Modüler 80 Plus Platinum 135mm Fanlı PSU
AMD Ryzen 9 3900X
RTX 2080 Super veya 2080TI aralarındaki performans farkına göre karar vereceğim.
SAMSUNG 1TB 970 EVO Plus NVMe M.2 SSD
NZXT H700i Mat Siyah Temp. Cam RGB Akıllı ATX Kasa
Düşündüğüm sistem bu şekilde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı