Ryzen 3000 Serisi Hangi İşlemciyi Almayı Planlıyorsunuz?

Uygun gelirse 3600X gelmezse 3600. Limitlerden dolayı hepsiburadayı bekliyorum bende.

Aynen zarar görmez. Bios 'u anakartı aldığınız yere söylerseniz atıp yollayabilirler. Bir ihtimal güncel bios içinde yüklüdür ama bunu bizim bilmemiz çok zor. X470 Niye almadın ki? Kutusunu açmadıysan iade edip değiştirmeni öneririm. Tabi çok fiyat farkı yoksa. Ayrıca X470 anakart alacağına B450 alıp 3600 takman daha mantıklı olacaktır, yada B550'leri bekleyebilirsin. X470 falan daha çok üst seviye işlemci takıp overclock yapacaklar için. Daha iyi VRM 'leri var.

Eki Görüntüle 414472

Bu tablo galiba resmi değil fakat mantıksız da değil.

Bende Asus TUF B350M Plus Gaming var, B450 yada B450M olanını önerebilirim. Ama vaktim var dersen B550 olanları bekle derim. TUF Serisinde üst düzey bileşenler var bu yüzden biraz daha pahalı.
Sayın hocam dediğiniz genel bir bilgi gibi kalıyor(X470 board lar için) çünkü B450 serisinde bir üst segmenttekilerden daha iyi Vram lere sahip boardlar var. Ayrıca bir şey eklemek isterim bu M modellerinde genellikle faz sayısı azalıyor M olmayan modellerine göre. Eğer ki OC yapmayı düşünüyorsanız şahsi önerim ATX board ları tercih etmenizdir.

Sayın hocam dediğiniz genel bir bilgi gibi kalıyor(X470 board lar için) çünkü B450 serisinde bir üst segmenttekilerden daha iyi Vram lere sahip boardlar var. Ayrıca bir şey eklemek isterim bu M modellerinde genellikle faz sayısı azalıyor M olmayan modellerine göre. Eğer ki OC yapmayı düşünüyorsanız şahsi önerim ATX board ları tercih etmenizdir.

Aynen katılıyorum doğru, mesela benim anakart VRM'i iyi B350 serisi. Benim modeli alırken M olmayanı yoktu, B450 olanlarında var. Çokta önemli değil, overclock yapmayı pek seven biri değilim. 5-10 FPS fazla versin diye köküne kadar OC. yapmaya bence değmez. Termal problemleri saymıyorum bile. Soğutucuya vereceğim parayla indirimden 3700 düşürürüm. 😂🤔

Aynen katılıyorum doğru, mesela benim anakart VRM'i iyi B350 serisi. Benim modeli alırken M olmayanı yoktu, B450 olanlarında var. Çokta önemli değil, overclock yapmayı pek seven biri değilim. 5-10 FPS fazla versin diye köküne kadar OC. yapmaya bence değmez. Termal problemleri saymıyorum bile. Soğutucuya vereceğim parayla indirimden 3700 düşürürüm. 😂🤔
Tabii bu da mantikli. Ben de mesela B450 Tomahawk aldim.OC sevdasindan dolayi.Acikcasi cok memnunum hevesimi cok guzel karsiliyor.Ayni fiyat araligindaki X470 boardlardaki Vram ler ayni performansi sunamadiklarini gordugumden tercih etmistim ki 4.1 ghz OC de max 70 derece gordum bu yaz sicaginda.

Haklısınız dalgınlığıma gelmiş sanırım. Konuyu inceleyen arkadaşlardan özür dilerim. Edge modelinde kullanılan kablosuz ağ modeli Intel ® İkili Bant Kablosuz-AC 3168.
ben de ilk önce senin bahsettiğin gibi biliyordum edge modeli kafama yatmıştı sonra wifi 6 olmadığını öğrendim carbon modeline mi yönelsem diye düşünürken wifi 6 nın ev kullanıcısı için çokta birşey katmayaçağını ve wifi 6 teknolojisi bir modemin 400 dolardan başladığını görünce vazgeçtim EDGE modelinde karar kıldım

Ben de dün r5 3600 siparişi verdim Yukko dan. Hediye Çeki ve puanla birlikte 1. 370 TL ye geldi. Ana kart Msi b450 gaming plus ile kullanacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı