Ryzen 3200G OpenCore Kurulum Hatası

USB / Kext içinden görsel gönderir misin?

This version of Mac OS X is not supported.

Üstte attığınız EFI ile denediğimde bu hatayı veriyor. UEFI olarak boot ediyorum. Diğer türlü hiç boot manager açılmıyor.
Sorunu giderdim. NVIDIA Web Driver'ı sizin konunuzdaki ile kurdum ancak aktif olmuyor. 17G66'da driver bir türlü aktif olmuyor. OpenCore ile kuruldu.

Merhaba,

Sistem özellikleri:
Ryzen 3200G,
2X 8 GB DDR4 3200MHz Corsair.
500GB Samsung 860 EVO SSD.
MSI B450M- M.2 Pro Max.
GT 1030.

High Sierra kurmaya çalışıyorum, 6-7 saattir deniyorum. 2 farklı imaj denedim, 10'dan fazla Config denedim yok bir türlü başaramıyorum. Bazı Config dosyalarında kurulum ekranına ulaşıyor sonrasında donuyor EFI'ye bakıyorum kernel panic vermiş. Bazı dosyalarda direkt Boot bile etmeden yeniden başlatıyor. Bazı dosyalarda OpenCore Boot menüsünde klavye & fare çalışmıyor. Eskiden 1 adet başarılı kurulum yapmıştım, SSD değiştirdikten sonra tekrar başarılı kurulum yapamadım.
@claus Aktif olduğunda yardımcı olursan çok minnettar olurum.
Kendinize ait sistem dosyasının adını config.plist olarak değiştirin.
Bunu ekleyerek çözmüştüm ekran kartı sorununu.

İmaj ile alakalı. Technopat'ın paylaştığı High Sierra imajını kullanarak ve Clover yerine OpenCore ile yükleme sağlayarak kurulumu gerçekleştirdim.
Çözdüğünüze sevindim. :)

Kendinize ait sistem dosyasının adını config.plist olarak değiştirin.
Teşekkürler.

Tek SSD'ye High Sierra 10.13.6 ile Hem Windows hem MacOS dual boot yapabilir miyiz? Yapabiliyorsak anlatabilir misiniz? Bootcamp Windows'u kurmuyor çünkü.

Teşekkürler.

Tek SSD'ye High Sierra 10.13.6 ile Hem Windows hem MacOS dual boot yapabilir miyiz? Yapabiliyorsak anlatabilir misiniz? Bootcamp Windows'u kurmuyor çünkü.
Benim OpenCore imajlarım da kurulması lazım. :)
Disk izlencesinden alan ayır ve exFat olarak biçimlendir. (İsim koy ve unutma.)
İndirdiğin .iso dosyasını sanal makine içinde kurulum yap. (USB oluşturmak için lazım.)
Sanal makineye kurulum yaptıktan sonra .iso dosyasını sanal makineye kopyala.
USB belleği sanal makineye bağla.
Sanal makineye Rufus yazılımını indir.
Rufus ile sanal makineye bağladığın USB belleğe .iso dosyasını yazdır.

Son düzenleme:
Benim OpenCore imajlarım da kurulması lazım. :)
Disk izlencesinden alan ayır ve exFat olarak biçimlendir. (İsim koy ve unutma.)
İndirdiğin .iso dosyasını sanal makine içinde kurulum yap. (USB oluşturmak için lazım.)
Sanal makineye kurulum yaptıktan sonra .iso dosyasını sanal makineye kopyala.
USB belleği sanal makineye bağla.
Sanal makineye Rufus yazılımını indir.
Rufus ile sanal makineye bağladığın USB belleğe .iso dosyasını yazdır.
USB'yi önceden oluştursam olmaz mı?
Alan ayırdıktan sonra direkt Windows kurulumunu başlatıp o alana kuracağım değil mi?

Geri
Yukarı