Ryzen 3200G RX570 Darboğaz yapıyor

Gonzilakaan

Decapat
İyi günler, benim sistemim ilk aldığım zamandan beri olması gereken FPS'leri vermiyor. GPU kullanımım 100 0 100 değerleri görüyorum. Kısacası darboğaz oluyor. Benim sisteme sahip oyuncular benden kat kat daha çok FPS alıyorlar. Bütün testleri yaptım her şey normal gözüküyor ama oyunlarda kasma var inanılmaz şekilde. Örnek vereyim BF1'de Ultra'da aksiyon olmayan yerde 60 50 alırken (ultura) savaş çıktığı yerde 10 15 FPS oluyor fpsm. Ayarları Low'a aldığım zaman hiçbir şekilde FPS değişmiyor. Gerçekten artık sıkıldım. Ekran kartını DDU ile silip yükledim HDD ve SSD test yaptım hiçbir sorun yok. BF3 gibi bir oyunda bile aksiyonlu yerlerde kasıyor ya bıktım bu PC'den.

ROG STRIX RX570 4G 256 Bit.
Ryzen™3 3200G 3.6GHz.
Ex A320M Gaming.
Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4.
Crucial 240GB SSD.
WD 1 TB HDD.
FR PS65F12B 650W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz olması imkansız. Oyun orjinal mi? Ayrıca başka bir PSU ile deneme şansın var mı? O PSU o PC'ye yetmez.
evet oyunum orjinal
Ekran kartiyla ilgili olabilir bence ben R5 2600 RX 570 ikilisini kullaniyorum bende de GPU kullanimi dalgali bayağı 0'a iniyor bazen takibe alayim konuyu.
fps değerlerin nasıl ?

Ryzen 5 seçenekleri varken neden 3200G veya 2200G alanlar oluyor. Madem ekran kartı takacaksın, böyle bir işlemci almak yanlış.
RAM ekleme ve PSU değiştirme şansın olunca hiç düşünmeden yap.
Monitörün özellikleri nedir? Oyun çözünürlülük ayarları nedir? Bu ayarları kurcalamak da bazen sorunları hafifletebiliyor. En azından RAM alana kadar çözünürlülük düşürmeyi dene, takılma donma problemleri ortadan kalkarsa öyle kullan bir süre.

Ryzen 5 seçenekleri varken neden 3200G veya 2200G alanlar oluyor. Madem ekran kartı takacaksın, böyle bir işlemci almak yanlış.
RAM ekleme ve PSU değiştirme şansın olunca hiç düşünmeden yap.
Monitörün özellikleri nedir? Oyun çözünürlülük ayarları nedir? Bu ayarları kurcalamak da bazen sorunları hafifletebiliyor. En azından RAM alana kadar çözünürlülük düşürmeyi dene, takılma donma problemleri ortadan kalkarsa öyle kullan bir süre.
1080p monitörüm. bir hafta önce arkadaşımdan 8gb ram rica ettim kendi bilgisayarından verdi sağolsun. Pc taktığım zaman ramı ekran gelmedi başka slota taktığımda ekran geldi ama windows çöktü. ramda crosshair iyi di yani.
çözünürlük düşürsem bile daha da fps düşüyor.

Çok büyük ihtimal Frisby PSU 570'i yeterince besleyemediği için GPU kullanımı sürekli olarak dalgalı ve düşük olarak seyrediyor. Dolayısıyla FPS de düşük kalıyor. Ama yine de o işlemci o ekran kartıyla bu oyun için çok sınırda kalıyor, bütçe yeterli ise işlemci değişimi ve RAM takviyesi daha sağlıklı olur.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı