Ryzen 3200G sistemde fan takmaya gerek var mı?

Semih Güzel

Kilopat
Daha fazla  
Ryzen 3200G, 8x2 3000MHz RAM, B450M PRO M.2, bu sistemi topladım. Kasaya ekstra fan takmaya gerek var mı? Bir tane fan aldım kasanın yan tarafına takmak için, yeterli olur mu? OC falan yapmayı düşünmüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3200G, 8x2 3000MHz RAM, B450M PRO M.2, bu sistemi topladım. Kasaya ekstra fan takmaya gerek var mı? Bir tane fan aldım kasanın yan tarafına takmak için, yeterli olur mu? OC falan yapmayı düşünmüyorum.

Hocam BIOS hata verebilir. Stok fan yokken mesela benim ekran kartın jiletinini CPU fanı durmuş. Windows açmadı. BIOS attı. Ve sebepsiz yere stok fanı takmamazlık yapmamalısınız. Fansız çalışırsa garip bence takım hocam.

Pc yük altındayken sıcaklık nasıl? 12cm fan aldım ve kontrol edilemiyormuş sonradan fark ettim başka bir fan daha almayı düşünüyorum önerin nedir ne kullanıyorsun?
Hocam kasam biraz eski olduğundan dolayı için 8cm fan var. Ve markasını bilmiyorum ama kalitesiz olduğu besbelli. Valorant oynarken 75 FPS düşük ayarlar max 52-53 derece oluyor. CS:GO'da aynı şekilde. Başka istediğiniz oyun varsa yazabilirim.

Geri
Yukarı