Ryzen 3300X ve RX 6600 XT ile 10 adet oyun testi

Makaleler
41
Kendi sistemimle yaptığım testleri tek bir konu altında toplayarak 3. nesil Ryzen işlemcilerin çekirdek gücüyle 6600 XT'nin performansına fikir vermesi için paylaşıyorum. 1080P çözünürlükte oynuyorum oyun ayarlarını tüm videolarda göstermeye çalıştım. Tüm oyunları hazır en yüksek ayarlarında test ettim, ince detaylara girmedim. Oyunlarda herhangi bir takılma veya kasma hissi olmadı. Oyunların neredeyse tamamında %95 ve üzeri besleme oldu, darboğaz görülmedi. Videoları HandBrake ile renderladım yükleme boyutunu azaltmak için, görüntü kalitesi bu yüzden biraz çamur gibi. Kayıtları ise Radeon Software ile aldım.

Sistem ve detaylar;
Ryzen 3 3300X (Core Performance Boost ve Precision Boost Overdrive açık. Manuel OC veya UV yapılmadı)
Sapphire Pulse RX 6600 XT (stok hızında kullanıldı OC yapılmadı)
Corsair Vengeance RGB Pro 3200 MHz (2x8 GB)
MSI B550-A Pro (Smart Access Memory açık)
Asus ROG Strix 550W 80+ Gold (kart oyunlarda ortalama 125-135W güç tüketiyor)

Red Dead Redemption 2;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cyberpunk 2077 1.23 yaması;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Borderlands 3;

Witcher 3;

Metro Exodus;

Horizon Zero Dawn;

Detroit Become Human (FPS kilidi açık);

Scarlet Nexus;

Death Stranding;

Valorant;

Çok güzel, güle güle kullanın. Ben GTX960'ı ilk aldığımda (2016 Ağustos) RTX 3060 rolündeydi ve her oyunda direkt ultra ayarlara dayayıp oynuyordum. Sizinki de şuan o rolde ama yıllar geçtikçe grafikler düşüyor maalesef..

Zamanı gelince kart ve işlemciyi yükseltirsiniz. Bu arada sevmiyorsunuz sanırım ama parçaların hepsine overclock yapabilirsiniz isterseniz.
3. kez bitirmeme rağmen gene başladım Metro Exodus'a. Bu kadar muhteşem bir oyun ancak serinin 4. oyunun çıkması ile geri planıma düşer. Direkt Metro testine tıkladım da maşallah extreme ayarlarda 90 FPS ne :) Ama oyunda map değiştikçe FPS düşüyor. Bu yüzden çöl ve sonrasında 60-70 civarına düşebilir.

Çok güzel, güle güle kullanın. Ben GTX960'ı ilk aldığımda (2016 Ağustos) RTX 3060 rolündeydi ve her oyunda direkt ultra ayarlara dayayıp oynuyordum. Sizinki de şuan o rolde ama yıllar geçtikçe grafikler düşüyor maalesef..

Zamanı gelince kart ve işlemciyi yükseltirsiniz. Bu arada sevmiyorsunuz sanırım ama parçaların hepsine overclock yapabilirsiniz isterseniz.
3. kez bitirmeme rağmen gene başladım Metro Exodus'a. Bu kadar muhteşem bir oyun ancak serinin 4. oyunun çıkması ile geri planıma düşer. Direkt Metro testine tıkladım da maşallah extreme ayarlarda 90 FPS ne :) Ama oyunda map değiştikçe FPS düşüyor. Bu yüzden çöl ve sonrasında 60-70 civarına düşebilir.

Teşekkürler. OC aslında 3100, 3600 gibi işlemcilerde daha işlevsel oluyor diyebilirim. 3300X kendisi otomatik 4.3Ghz'e çıkıyor bir de çekirdekleri 4+0 şeklinde bir arada olduğu için aynı frekansta 3100 ve 3600'ü geçiyordu diye hatırlıyorum. RAM'ler maalesef OC olmuyor bu modelde sık yaşanıyormuş biraz araştırdım. Ekran kartına da henüz ihtiyaç duymadım, hem biraz daha sürücüleri çıksın yerine otursun kart. Malum AMD olunca zamanla daha iyi oluyor kartlar.

Güzel bir test olmuş. Emeğinize sağlık. Valorant sohbetine patladım :D

Sorma kayıt için bir maç girdik ona da bunlar denk geldi.

Teşekkürler. OC aslında 3100, 3600 gibi işlemcilerde daha işlevsel oluyor diyebilirim. 3300X kendisi otomatik 4.3Ghz'e çıkıyor bir de 4+0 CCX olunca aynı frekansta 3100 ve 3600'ü geçiyordu diye hatırlıyorum. RAM'ler maalesef OC olmuyor bu modelde sık yaşanıyormuş biraz araştırdım. Ekran kartına da henüz ihtiyaç duymadım, hem biraz daha sürücüleri çıksın yerine otursun kart. Malum AMD olunca zamanla daha iyi oluyor kartlar.

Sorma kayıt için bir maç girdik ona da bunlar denk geldi.
Türkiye sunucusunun bitki örtüsü maalesef onlar. Altı üstü oyun neden bu kadar ciddiler anlamıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı