Ryzen 3500X sistem oyun sırasında kendini yeniden başlattı

MrSerkan

Hectopat
Öncelikle birkaç olayla özet geçeyim.
Ekran kartı: ASUS TUF RTX 2060.
İşlemci: AMD Ryzen 3500X 3.9GHz
RAM: Corsair 3000MHz (2x8)
SSD: Adata 480GB.
Anakart: ASUS B450M-K Prime.

Ben oyun oynarken sistem bir anda kendini yeniden başlattı hiç anlamadığım bir şekilde. Daha sonrasında bilgisayarımı tekrardan açarken gerçekten böyle 20 saniyede açılan bilgisayar bu olay yaşandıktan sonra 40 50 saniyede açıldı. Sebebi ne olabilir bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim. İyi Sosyaller.

Hayır yani nereden yapılacağını bilmiyorum ve sadece anlık oldu normalde asla yapmazdı böyle bir şey. Oynadığım oyunlar klasiktir zaten fazla ekran kartına yüklenen oyunlar oynamam

Sadece ekran kartından olmaz. İşlemci de olabilir. MSI Afterburner ile OSD ekranı oluşturup oyun içi değerlerini kontrol etmen iyi olur.

Sadece ekran kartından olmaz. İşlemci de olabilir. MSI Afterburner ile OSD ekranı oluşturup oyun içi değerlerini kontrol etmen iyi olur.

Bunu deneyip size geri döneceğim teşekkür ederim

Ve bir şey daha soracaktım MSI'yı kurup yükledikten sonra sistemimde kasma vs. olur mu fazla bilmiyorum çünkü ekstra bir program kurduğum için yorar mı PC'yi

Ve bir şey daha soracaktım MSI'yı kurup yükledikten sonra sistemimde kasma vs. olur mu fazla bilmiyorum çünkü ekstra bir program kurduğum için yorar mı PC'yi

Güçlü bir program değil sistemi yormaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Güçlü bir program değil sistemi yormaz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben programı kurdum ve gpu sıcaklık 70 75 i gördüm sanırsam cpu sıcaklık ise 85 i gördüm en son sanırsam işlemci için çok yüksek bir değer. Apex Legends oynarken kartın fanları hızlı dönmeye başlıyor

Ben programı kurdum ve GPU sıcaklık 70 75'i gördüm sanırsam CPU sıcaklık ise 85'i gördüm en son sanırsam işlemci için çok yüksek bir değer. Apex Legends oynarken kartın fanları hızlı dönmeye başlıyor

85 derece işlemci için yüksek ve bu sıcaklık düşmüyor, sabit kalmıyor daha da artıyorsa sistem reset atar.

Yeni konular

Geri
Yukarı