Ryzen 3600 CPU Debug LED Işığı Yanıyor

Ryzen 3600 ve msi b450 m gaming plus var bendede.yaşadığınız sorunların aynısını bende yaşadım halada yaşıyorum malesef,forumlar msi b450 chipset kullananların şikayetleri ile dolu.psu ile alakası yok hepimizin psu su aynı andamı bozuldu?msi b450 chipsetlerin biosları sorunlu.lütfen herkes msi mail atsın yoksa yeni ve düzelmiş bios çıkarmaz bu çakallar
Çok haklısınız, bu konu hakkında bir ticket açtım MSI'a. Böyle bir şirket umarım bu sorun için bir çözüm üretir.

Arkadaşlar yanlışım var ise düzeltin. Yabancı forumlarda da baktım. MSI B450 anakartlar ile Ryzen 3000 seri işlemciler hala tam olarak uyumlu değil. Yayınlanan bios beta bios zaten. Umarım en yakın zamanda düzeltirler. Bende de durum aynı. Bilgisayar bazen açılıyor bazen açılmıyor. Yaklaşık 20 defa aç kapat aç kapat yaparsam 20 inci de falan çalışmaya başlıyor. Açılmadığı durumlarda CPU Led ışığı yanıyor. Gerçekten çok üzüldüm. 5000 liralık sistem topladım ama bazen çalışıyor bazen çalışmıyor.

Selam, dün AMD Ryzen 5 3600 işlemciyi satın aldım. Anakartım MSI B450M PRO M.2. BIOS güncellemesini yaptım ve yeni işlemcimi sisteme taktım. Fakat sistemi çalıştırdığımda anakartım üzerindeki CPU Debug LED'in sürekli olarak yandığını görmekteyim. Sistemi bir kaç kez aç kapat yaparak çalıştırmayı başardım. Şu an 3600 model işlemciyi kullanmaktayım. Fakat bilgisayarı her açışımda ya da yeniden başlatışımda CPU Debug LED yanıyor ve bu aç kapatları sürekli yapmam gerekiyor. Bu durumun sistemime zarar vermesinden çekiniyorum. Bu sorun hakkında bilgisi olanlar veya aynı problemi yaşayanlar yardımcı olabilirler mi?
İyi günler sorununuzu çözdünüz mü?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı