Ryzen 3600 için anakart önerisi

Qlifee

Femtopat
İşlemci:
1570TL Ryzen 3600 --
570TL- Corsair 650W.
620TL- Corsair Vengeance 16 GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 RAM (CMK16GX4M2E3200C16) -

ATX boş kasam olduğu için ATX bir anakart önerisi istiyorum, biraz bakındım mATX gördüm sadece.
Yukarıda yazdıklarımı da bu gece siparişini vermeyi düşünüyorum değiştirmek için öneriniz varsa yazarsanız çok sevinirim.

Şu anda anakart için 900TL gibi bir bütçe kalmış gibi gözüküyor anakartı daha ucuz alırsam işlemciyi 3600X yapabilirim, RAM'leri farklı bir model alabilirim veya 900'lük bir anakart alırım :)

Ekran kartını daha sonra 5600XT veya 2060 alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Arternatif 650 TL

Geç gönderip beni çıldırtacak yerleri düşünmüyorum :D
Havuzlu sitelerde matx var hep atx olanı bulamadım.
Ram psu için bir fikrin varmı iyimi
Önerebilirim.
Sağlıklı bir güç kaynağı olduğunu düşünüyorum. Gold 80+ olması güzel yanı. Marka kaygınız varsa başka önerebilirim, yorum yazmanız yeterli.

İşlemci:
1570TL Ryzen 3600 --
570TL- Corsair 650W.
620TL- Corsair Vengeance 16 GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 RAM (CMK16GX4M2E3200C16) -

ATX boş kasam olduğu için ATX bir anakart önerisi istiyorum, biraz bakındım mATX gördüm sadece.
Yukarıda yazdıklarımı da bu gece siparişini vermeyi düşünüyorum değiştirmek için öneriniz varsa yazarsanız çok sevinirim.

Şu anda anakart için 900TL gibi bir bütçe kalmış gibi gözüküyor anakartı daha ucuz alırsam işlemciyi 3600X yapabilirim, RAM'leri farklı bir model alabilirim veya 900'lük bir anakart alırım :)

Ekran kartını daha sonra 5600XT veya 2060 alacağım.
Bunu öneririm.

Bazı anakartlarda mATX ve ATX neredeyse aynı oluyor boyutları dışında.

B450 stokları iyice azaldı seçenekler az.
Bunu öneririm.

Eskiden kalma elimde atx kasa var kasaya otursun diye atx bakıyorum :D

Şuan bulabildiğim bu ikisi var gibi

Kule tipi soğutucu falan takınca mATX kartta bileşenler çok dip dibe duruyor ve ısınmaya yol açıyor. Anakart özelliği aynı olsa da daha ferah olması için ben ATX öneririm.

Kule tipi soğutucu falan takınca mATX kartta bileşenler çok dip dibe duruyor ve ısınmaya yol açıyor. Anakart özelliği aynı olsa da daha ferah olması için ben ATX öneririm.

Doğru hocam bu yönden bakarsak aynen öyle. Arkadaş 900 TL civarı istemiş biraz da uygun olursa diğer bileşenlere yatırabilirmiş bu sebeple paylaştım ancak güzel bir ATX anakart daha iyi gider tabi. Asrock B450 Pro4 iyi seçim olur.

Kullanıma göre değişecek, kişisel tercih biraz da hangisi daha rahatsa. Ama ATX istemiş zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı