Ryzen 3600 için soğutucu önerisi

EnezzersA

Centipat
3600 işlemci satın aldım fakat izlediğim testlerde yük halinde oyunsa işlemci 65-70 dereceleri görüyor. Bir sürü test var 3600 işlemcinin stok fanı ile başka soğutucu takınca çok bariz farklar oluşuyor. 250₺-300₺ civarı soğutucu alabilirim. Ayrıca soğutucularla yük altında işlemci minimum 10 derece civarı soğuyor. Bu değer gayet iyi.
Kasam Corsair Spec Delta RGB ve ekran kartım Sapphire Pulse 5600XT.

240₺
Bütçem buna uygun. Siz neler önerirsiniz? Bu soğutucu işimi görür mü?
Bu fiyata(250-300-350-400) başka ne alabilir? Sizce alacağım soğutucu performansımı arttırır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Gamepower tavsiye edilmeyen bir ürün, onun yerine şuna bakabilirsin.
Cooler Master RR-212L-16PR-R1 Hyper 212 LED CPU Soğutucusu incehesap.com

Ekleme: İlk mesajınızdaki son düzenlemede yeni fiyat aralığını belirtmişsiniz. O halde Arctic Freezer 34 eSports DUO modelini kesinlikle tavsiye ederim, hazır fiyatı uygunken kaçırmayın derim.
Arkadasa katiliyorum pc bilesenlerinizi daha kaliteli ve bu konuta kendini ispatlamis markalardan secin mouse, klavye gibi bilgisayar bilesenlerine zarar vermiycek cevre birimlerinde tercih edilebilir belki ama kasa icin de bu tur markalardan bence uzak durulmasi gerek.

3600 işlemci satın aldım fakat izlediğim testlerde yük halinde oyunsa işlemci 65-70 dereceleri görüyor. Bir sürü test var 3600 işlemcinin stok fanı ile başka soğutucu takınca çok bariz farklar oluşuyor. 250₺-300₺ civarı soğutucu alabilirim. Ayrıca soğutucularla yük altında işlemci minimum 10 derece civarı soğuyor. Bu değer gayet iyi.
Kasam Corsair Spec Delta RGB ve ekran kartım Sapphire Pulse 5600XT.

240₺
Bütçem buna uygun. Siz neler önerirsiniz? Bu soğutucu işimi görür mü?
Bu fiyata(250-300-350-400) başka ne alabilir? Sizce alacağım soğutucu performansımı arttırır mı?
Fiyatı bu aralar biraz artsa da Artic 34 Duo önerebilirim. Bende boşta ve yükte 20 derece kadar fark etti. Stok fanla boşta 50 yükte 70 derece olan işlemci şimdi boşta 30 yükte 45-50 derece bandında geziyor 😀 R5 2600 kullanıyorum.

Bu arada linkini attığın Gamepower soğutucu 2-3 haftada bir düzenli olarak Gaming Gecesinde 170-190TL oluyor. Onu alacaksan bile o indirimi bekleyip al derim.

hepinize çok teşekkür ederim, arctic markasını hiç duymamıştım ama şiddetle tavsiye edenler oldu detaylı araştırma yapacagım fiyatı tam maks sınırımda alabilirim gibi

Artic macun ve artic fan iyidir. Thermaltake'de işinizi görür. Noctua da kalitelidir ama yeni modellerinden almanız lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı