Ryzen 3600 montaj

emrengn93

Hectopat
Merhaba dostlar. Ben Ryzen 3600 kullanıyorum ve aşırı ısınma sorunu için kule tipi soğutucu aldım. Ve soğutucuyu takmak için stok soğutucuyu söktüm. Ama şimdi montajda sorun yaşıyorum. Sorun şu ki stok soğutucuyu sökünce anakartın arkasındaki plaka kendini bıraktı. Onu tutan herhangi bir vida yok. Stok soğutucunun vidaları yaylı olduğu için sanırım onu kendine çekip sabit tutuyordu. Ama yeni kule tipi soğutucunun vidaları yaylı değil. Ve sabitle vidası da bulamadım. Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Anakartım ASUS B540M yeni soğutucu Arctic Freezer 34e-Sports Duo.

20200606_023957.jpg
20200606_024005.jpg

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu video yu izledikten sonra yapmistim.

Durması gerekiyor elinizdeki vidanın bir ucu kalın bir ucu ince ona dikkat ederek takın. Aynı anakarta aynı soğutucuyu kendim taktım, yukarıdaki arkadaşın attığı videoyu izleyerek yaptım ben de.

arkadaşlar çok teşekkür ederim hallettim. ısı sorunum da artık kalmadı. boşta 65 dereceleri gören işlemci artık 45 derecelerde. Yük altında 65i geçmiyor. 95 dereceyi görüyordum. Şükür kurtuldum

Yeni konular

Geri
Yukarı