Ryzen 3600 RX 5600XT sistem görüntü vermiyor

Yatabare53

Hectopat
Daha fazla  
Gigabyte A320M-S2H F40 sürümlü anakartım var, bugüne dek Ryzen 3 2200G ile onboard sistem kullanıyordum, Gaming gecesinden XFX 5600XT ve Ryzen 5 3600 aldım ikisini taktım sisteme. Açtım fakat bilgisayar çalışmasına rağmen görüntü gelmiyordu ve işlemci fanı bir hızlanıp bir yavaşlıyordu. O kabloyu çek bu kabloyu tak, RAM'leri sök tak derken sorunun bunlardan olmadığını anladım sonrasında işlemci ve kartı çıkarıp tekrar 2200G taktım ve bilgisayar direk açıldı, sıkıntı olmadı. Sonra 2200G takılıyken 5600XT'yi de takıp denedim sonuç aynı görüntü alamadım. Kartı çektim onboard döndüm ve PC tekrar sıkıntısız açıldı ama yeni işlemci ve kartı taktığımda açılmıyor. Ekran kartının fanları dönüyor Power kablolarının orada 2 adet mavi ışık yanıyor bunlarda sıkıntı yok, sizce neden olabilir kafayı yemek üzereyim!

Not: Ryzen 5 3600 ve RX 5600XT ilk başta taktığımda 3-5 kere işlemci fanı hızlı dönüp durdu fakat Windows loading ekranı geldi PC açıldı sonrasında PC'yi formatlamak için yeniden başlattım ve sonrasında görüntü alamadım hiç devamı ise yukarıda yazdığım şekilde.

Son düzenleyen: Moderatör:
1050 Ti ekran kartında da bende oluyor genelde siyah ekran gelene kadar bayağı bekliyorum format atıp yeniden başlattığımda da durumlar aynı normal gibi duruyor.

Sıkıntı şu BİOS' girmek için F12'yi spamlıyorum ama görüntü geç geldiği için algılamıyor ve direk windowsu açıyor, formatta atamıyorum yani

Geri
Yukarı