Ryzen 3600 + RX 5700XT ısı değerleri

Bence kasayı değişmek lazım eski kasanızdaki güzel olan fanları da alıp yeni, kasanıza takarsanız bayağı iyi olur. Gaming gecesini bekleyin derim ben PSU kasa falan için.

Bence kasayı değişmek lazım eski kasanızdaki güzel olan fanları da alıp yeni, kasanıza takarsanız bayağı iyi olur. Gaming gecesini bekleyin derim ben PSU kasa falan için.
Bu arada Afterburner programında herhangi bir fan ayarı yaptınız mı? Ve ya daha önceki sistemden kalma bir fan ayarı kalıntısı kalma ihtimali var mı? Bence bu ihtimalleri de göz önünde bulundurmalısınız. En kötü bir fan ayarı yaparsınız. Ama bunun gibi bir kartın kendini her koşulda soğutması gerekiyor. Dediklerimi yapın en kötü fan akışı iyi olan bir kasaya (arkadaşınızın veya bilgisayarcı)'ya götürüp test edin. Sorun kart ile mi kasa ile mi onu anlayın. Masraf yapmadan bu tür şeylerle cebinizi güvene alın. Kasa alıp elinizde patlarsa o kadar emek ve para boşa gidecek.

Hocam MB511 mevcut stoklarda bulunmuyor ya da ben göremedim. Dediğiniz gibi gaming gecesini bekleyebilirim ancak o günlerde çıkan kasalar genelde performanslı kasalar değil.

Hocam kasa olarak Airhawk Duo ARGB veya CM Master MB511 mesh modeli alabilirsiniz.Benim önerim Airhawk.
Airhawk Duo ürününü ilk defa görüyorum. Bu kasayı da mevcut stoklarda bulamadım. Sizce bu kasa 275R Airflow ya da MSI MAG FORGE 100R' den daha iyi bir model midir ?

Hocam öneriniz güzel, teşekkür ederim. Fakat şu ortamda parçalarımı başka yere taşıyacak durumda değilim. Mağazadan parça alışverişini bile çekinerek yapıyorum. Ayrıca kasanın yan kapağını çıkardığımda sıcaklık düşüşü elde ettiğim için kasa şuan baş şüpheli oldu benim de gözümde :)

MSI modeli iyi diye biliyorum. Gayet de şık gözüküyor. Bir de Corsair'ın Spec Delta RGB'si var ona da bir bakın derim.
Spec Delta modelinin tasarımı hoşuma gitmedi hocam. Ön panelde de mesh kısım az gibi. Kasadan sıcaklık olarak şikayette bulunan kullanıcılar gördüm. O yüzden düşünmüyorum. MSI' a yönelebilirim ancak Corsair modelinde de gözüm var, çok şık duruyor. Mesh tasarım yapmamışlar acaba performansı da MSI' a göre düşük mü kalır diye düşünüyorum.

Kart zaten sıkıntılı şaşılacak bir durum yok. Güncel sürüm kullanıyorsunuz değil mi ?
Yaklaşık 1 senedir aynı şeyi yazıyorsun birader, para mı verdiler sana? Gidip bariz bir şekilde sorunlu olan TUF serisi kartları alıyorsunuz sonra her yerde zırıl zırıl ağlıyorsunuz 5700XT sorunlu diye. Ne güzel genelleme be... Kart zaten sıkıntılı şaşılacak bir durum yok. Lafa bak. Gerçek hayatta senle tanışmak isterdim. Güzel kafa açıyorsun vesselam.

Yeni konular

Geri
Yukarı