Ryzen 3600 sistem HDD'yi görmüyor

ImTheBOSSx

Centipat
Daha fazla  
RAM
GSKILL 16GB (2x8GB) RipjawsV Siyah DDR4 3200MHz CL16 1.35V Dual Kit Ram
SSD veya HDD modeli
Crucial 500GB P3 Serisi 3D NAND NVMe M.2 SSD (3500
Ekran kartı
ASUS GeForce DUAL RTX 2060 EVO OC 6GB GDDR6 192Bit
Anakart
ASUS PRIME B350-PLUS AMD B350 AM4 Ryzen DDR4 3200+
İşlemci
Ryzen 3600
Merhaba arkadaşlar, elime geçen sistem genel olarak şu şekilde Ryzen 3600 RTX 2060 ASUS Dual 16 GB 3200 MHz RAM ASUS B350 Prime Plus anakart 120 GB SSD 2 tane 1 TB'lık hard disk. Ben bu sisteme dün gittim 16 GB 3200 MHz'lik aynı RAM'i satın aldım taktım. Daha sonra M.2 almıştım (Crucial 500 GB P3) RAM'le birlikte onu taktım bilgisayarı açmayı denediğimde ekran hiç gelmedi daha sonra RAM'leri çıkartıp taktım MHz'lerini ayarladım çalıştı. M.2'yi görmüyordu gittim bilgisayar yöneticisinden M.2 tanımlattım tanımlatırken hard diskin bir tanesini görmediğini fark ettim. M.2 tanımlattıktan sonra datalarını kontrol ettim tak çıkar yaptım fakat bu sefer bilgisayar hiç ekran vermemeye başladı. Yardımcı olur musunuz? Şu an bilgisayarı komple bütün parçalarını ayırdım temizledim tekrar açmayı deneyeceğim.

Bütün donanımları düzgünce takın. CMOS clear yapın. Güncel BIOS yükleyin.

BIOS zaten güncellemiştim bu işlem yapılmadan önce de en son sürüm BIOS yüklüydü donanımları sürekli takıp çıkartıyorum mesleğim gereği o yüzden donanım takmada bir sorun olacağını düşünmüyorum ilk defa böyle bir şeyle karşılaştım.

Dediğim gibi CMOS clear yapın. Donanımlar tekrar algılansın sistem tarafından. Düzelmezse tekrar yazın.

Söktüğüm sistemi tekrardan birleştirdim bilgisayar açıldı fakat hala hard diski görmüyordu farklı SATA portlarına denedim (6 tane vardı 2 tanesi dolu görüyor 1 tanesini görmüyor gittim farklı portlara denedim en sonunda 3 tane portun bozuk olduğunu fark ettim (eskiden çalışan port bile bozulmuş) en sonunda çalışan son porta taktım sorunu düzelttim.

Yeni konular

Geri
Yukarı