Ryzen 3600 sisteme anakart ve ekran kartı tavsiyesi

Sklerenkemo

Centipat
Arkadaşlar merhaba,
1 Aydır aktif olarak forumu takip ediyorum. Aynı zamanda birçok video izleme fırsatı buldum. Hiçbir fikrim yokken fazlasıyla yeni bilgi edindim.
Bu yüzden forumda pozitif olarak katkı yapan herkese teşekkür ediyorum. Bir kasa toplamaya çalışıyorum. Fakat birkaç noktada çıkmazdayım.

İşlemci: AMD Ryzen 5 3600 3.6 GHz.
Anakart: MSI B450 Tomahawk Max 4133MHz(OC) DDR4
Ekran kartı: Gigabyte GeForce RTX 2060 OC 6 GB GDDR6 192 Bit.
RAM: Corsair 16 GB (2x8GB) Vengeance LPX siyah 3200MHz CL16 DDR4 Dual kit RAM.
Kasa: Power Boost VK-G2052S RGB 650W 80+

Amacım CS, PUBG vb. oyunları 2-3 yıl gibi bir sürede en iyi ayarlar olmasa da oynayabilmek.
1) Arkadaşlar sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce parçalar uyumlu mudur? İşlemci fanı almama gerek var mı bilemedim?
2) Ekran kartı konusunda tavsiyelere açığım. Açıkçası 2500-3000 TL arasında ekran kartları tavsiye edebilirseniz çok sevineceğim. 1660 Super Gaming X olur mu mesela?

Herkese tekrar tekrar teşekkür ediyorum. Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sistem hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce parçalar uyumlu mudur?
Parçalar uyumlu fakat bu kasa ve PSU'yu almasanız iyi olur. PSU'su zaten sıkıntılı, kasasının da hava akışı yeterli değil.
İşlemci fanı almama gerek var mı bilemedim?
Aslında alsanız iyi olur fakat bütçeyi zorluyorsa başlarda CPB'u kapatarak idare edebilirsiniz.
Ekran kartı konusunda tavsiyelere açığım. Açıkçası 2500-3000 TL arasında ekran kartları tavsiye edebilirseniz çok sevineceğim. 1660 Super Gaming X olur mu mesela?
Bahsettiğiniz kart gayet güzel fakat bütçenizdeki en iyi kart değil. Bunu öneririm.

Bora Bey,
Yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
Parçalar uyumlu fakat bu kasa ve PSU'yu almasanız iyi olur. PSU'su zaten sıkıntılı, kasasının da hava akışı yeterli değil.

Aslında alsanız iyi olur fakat bütçeyi zorluyorsa başlarda CPB'u kapatarak idare edebilirsiniz.

Bahsettiğiniz kart gayet güzel fakat bütçenizdeki en iyi kart değil. Bunu öneririm.

Bora Bey yorumlarınız için teşekkür ediyorum.
Daha iyi bir kasa için araştırma yapacağım bütçem 800 tl civarında. Sizin bir öneriniz var mıdır peki?

Dediğiniz gibi işlemci fanını sonradan sisteme dahil edeceğim.
Önerdiğiniz ekran kartını da araştırıyorum.

Bu iki ürünü öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı