Ryzen 3600 ve ASUS DUAL-RTX2070 sistem toplama

obb7

Centipat
arkadaşlar selamlar,
Sistem topluyorum hiç aklımda yokken özellikle şu sıralar bir anda gaza gelip Gaming gecesi kampanyasında ASUS DUAL-RTX2070 3.150 TL gibi bir fiyata düştüğünü görünce almak istedim ve geri kalanları toplamaya karar verdim şu an elimde olan tek şey ekran kartı, hazır sistem almayı düşünüyordum ama her şey bir anda değişince kendim toplamaya karar verdim bilgisiz biri olarak görün beni yardımcı olurken ekran kartı haricinde elimde kalan bütçe maksimum 4 bin TL
İşlemci olarak AMD Ryzen almayı planlıyorum düşük seviye bir yayıncıda olmayı planlıyorum FPS ağırlıklı oyun oynuyorum fiyat performans açısından beni üzmeyecek bir sistem gerekli mimarım render falanda alacağım bu fiyata biliyorum istediğim şeyler çok fazla ama şimdilik böyle olması gerekiyor ne yazık ki
Benim düşüncelerimi sizinle paylaşayım AMD Ryzen 3600 almayı planlıyorum 3600X ile pek bir farkı olmadığını gördüm fiyat dışında anakart olarak da
MSI B350 PC Mate 4xddr4 3200MHz 570 TL'lik bir fiyatı var RAM, kasa, CPU ve SSD konusunda kararsız kaldım kafamda birkaç fikir var ama sizlerin görüşü de benim için önemli şimdiden yardımınız için teşekkürler bütün fikirlere açığım sağlıklı günler dilerim :)

Son düzenleyen: Moderatör:

OC yapıcaksanız Arctic Freezer 34 Duo almanızı öneririm çünkü stok ile o iş olmaz.

OC yapacaksanız Arctic Freezer 34 Duo almanızı öneririm çünkü stok ile o iş olmaz.

OC şu an yapmayı düşünmüyorum ama yapmasam bile stok soğutucu almayı planlıyorum bu attığınız marka ne yazık ki yok piyasada şu an F/P olarak önereceğiniz başka bir ürün var mı?
Yolladığınız Anakart yerine;
.
Bu nasıl daha iyi değil mi?

B450 Gaming Plus Max modelinden geçen birinin yorumu daha iyi olabilir MSI ile ASRock arasında kaldıysanız:
@Motionless IN White

B450 GAMING Plus Max modelinden geçen birinin yorumu daha iyi olabilir MSI ile ASRock arasında kaldıysanız:
@Motionless IN White

Evet okudum teşekkür ediyorum büyük bir ihtimalle bunu alacağım fakat takıldığım nokta 7.1 ses diyor girişlerde bunu göremedim anakartta siyah AUX girişi gibi desteklediği ses kalitesinde herhangi bir fark var mı yoksa bire bir aynı mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı