Ryzen 3600X sisteme ekran kartı tavsiyesi

RTX 2060 yakışır o işlemciye.
Sanırım bütçe 2200 TL idi hocam?
1609157024504.png

Anakart onu alma deme sebebiniz nedir 4 slot ram için tercih ettim biraz mouse hediyesi de var fiyat açısından hoşuma gitti.
Konuya atlamak gibi olmasın ama chipseti iyi değil hem de pahalı o fiyata daha iyilerini de alabilirsiniz 4 slotlu B450 gaming x gibi ve ayrıca 5. nesil Ryzen desteği ve Mhz yükseltmeleri de geldi B450 serilerine.

Konuya atlamak gibi olmasın ama chipseti iyi değil hem de pahalı o fiyata daha iyilerini de alabilirsiniz 4 slotlu B450 gaming x gibi ve ayrıca 5. nesil Ryzen desteği ve Mhz yükseltmeleri de geldi B450 serilerine.
Hani bu seçtiğim yanında mouse veriyor 270 liralık onu satıp anakartı 500-600 liraya getiririm diye böyle bir tercih yapmıştım attığınız kart 800 lira var mı daha düşük bütçeli yine 4 slotlu güzel bir kart

Hani bu seçtiğim yanında mouse veriyor 270 liralık onu satıp anakartı 500-600 liraya getiririm diye böyle bir tercih yapmıştım attığınız kart 800 lira var mı daha düşük bütçeli yine 4 slotlu güzel bir kart
Ben bu tür kampanyaları şeye benzetiyorum "abi arabanın yanında 4 tane kış lastiği veriyorum" diyerek araba satmaya çalışanlara. A520 anakartlar iyi değildir çünkü OC potansiyelleri ve çoğu özellikleri kırpıktır baktığınız Asus modeli TUF serisi olmasına rağmen B450 anakartlara göre yine boş sayılır. Ayrıca kendi anakartım için konuşuyorum Ryzen 5000 desteği geldi yarın öbür gün Ryzen 5. nesil işlemcileri takabileceksiniz A520 önü kapalı bir kart olduğundan mouse hediye ederek satıyorlar çünkü ilerleyen zamanlarda kimse almayacak onları ondan dolayı satışını cazipleştiriyorlar.

4 Slot ve B450 kartlardan şunlar iyidir:

GIGABYTE B450 GAMING X AMD B450 Socket AM4 Ryzen™ DDR4 2933MHz USB 3.1 Anakart fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da 806 TL

Bunu kendim de kullanıyorum giriş çıkış bol 4 tane RGB girişi var bunlardan biri CPU soğutucu için Whraith Prism gibi soğutucuları takmak için aşağıda verdiğim Asus da aynı paraya denk ama bunun mosfet soğutucuları daha kaba ve geniş ayrıca giriş çıkışları daha fazla.

ASUS PRIME B450-PLUS AMD B450 AM4 DDR4 4400 HDMI DVI M2 USB3.1 AURA RGB ATX: Amazon.com.tr 808 TL

Bu da iyi bir kart ancak Gigabyte'a göre daha kırpık bir kart tek iyi noktası Type C var bunda 1 tane ancak mosfet soğutucuları daha zayıf kalmış, ikisi de ATX formatında kartlar

ama tavsiyem Gibabyte olanıdır.

Geri
Yukarı