Ryzen 3600X sıvı soğutmalı sisteme termal macun önerisi

M Scofield

Picopat
Daha fazla  
Ryzen 3600X.
MSI MAG 240mm sıvı soğutucu.
Termal macun önerileriniz bekliyorum kaliteli ürünleri atarsanız güzel olur. Bir önceki değişimimde nano partiküllü almıştım ve sizce macun kaç ayda 1 yenilenmeli?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ryzen 3600X.
MSI MAG 240mm sıvı soğutucu.
Termal macun önerileriniz bekliyorum kaliteli ürünleri atarsanız güzel olur. Bir önceki değişimimde nano partiküllü almıştım ve sizce macun kaç ayda 1 yenilenmeli?
Kaç ayda değil, belki yılda 1. Çok ısınma görüyorsanız 9-6 ayda 1’de olabilir.

Thermal Grizzly - Kryonaut​

alabilirsiniz.

Ben termal macunun iyi veya kötü ayrımı yapmıyorum benim için hepsi aynıdır. 6 senelik sistemimin geçen sene termal macun değişimi yapmıştım halen dün gibi sağlamdı ve iyiydi ısı problemimde yoktu.
Eğer işlemcinizin yük altında ısı probleminiz varsa o zaman değişim yapın.

Ben de 3600x kullandım ama açıkçası sıvı soğutmaya ihtiyaç duyan bir işlemci olduğunu düşünmüyorum, termal macun arctic serisi işini görür.

Ben de 3600x kullandım ama açıkçası sıvı soğutmaya ihtiyaç duyan bir işlemci olduğunu düşünmüyorum, termal macun arctic serisi işini görür.
Hocam ben önceden parça parça alım yaptım anakartı falanda yüksek aldım o ara sıvı soğutucuda indirimdeydi ileride upgrade yaptığımda lazım olur diye almıştım şimdide upgrade yapıyorum ekran kartı vs aldım kasa aldım kasa değişicek bu yüzden sıvı soğutma vs sökülücek sökülmüşken macunuda yenileyim dedim

Geri
Yukarı