Ryzen 3600x stock termal macun

Sercan Baydar

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Software Engineer
Merhaba arkadaşlar. Ryzen 3600X stock fanı ile birlikte kullanıyorum. Sizce fan ile birlikte gelen termal macunu değiştirmeli miyim? 30 40 liralık termal macun çok sıcaklık farkı yaratır mı sizce? Çok da adi termal macun sürüldüğünü düşünmüyorum aslında ama bu konuda beni bilgilendirebilecek arkadaş olursa sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fabrikasyon macunlar kötü oluyor. Sistemi topladıktan 3 ay sonra GTA 5 açtıktan 30 dakika sonra ekran donuyordu, bilgisayar kitleniyordu sonra sistem sıcaklıklarını kontrol ettim işlemci yüksek sıcaklıklara çıkıyordu Xigmatek termal macun aldım o zaman en iyi f/p ürünüydü sorunum düzeldi 2 yıldır aynı macun var şuan işlemcim 3.5 GHz den 3.7 GHz O.C. lu 10 dakika OCCT testinde 68.5 dereceyi geçmiyor.

Öncellikle her birinize teşekkür ederim. Şu an ki sicaklik değerleri stock fan ile bana gore şahsen olabilecek normal seviyelerde gibi geliyor. Cs go da max 68 69, bf 5 de 76 77 dereceleri görüyorum. Buradan şu noktaya değineceğim o zaman yorumlarınıza bakıp değerlendirme yapacak olursam termal macun çok kötü olmadığını, fakat çabuk kuruyabilecegini düşünerek ileride sıcaklık değerlerinin arttığı durumda hem soğutucu ve termal macunu değiştirmek mantıklı gibi. Illa düşük sıcaklık olsun ses çıkmasın derdim bulunmuyor çünkü şu an için. Bu durumda ortalama bir termal macun sıcaklığa 4 5 derece anca etkileyecek? Benim düşüncem gerek olmadığı ancak emin olmak istediğim için böyle anladığım noktaları tekrar belirttim. Yazdiklarinizdan çoğunluğu ele aldiğimda çıkardığım sonuç yanlışsa belirtin lütfen. Teşekkürler tekrardan.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı