Ryzen 3700X OC yapmak

prooge

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Forumda arama yaptım ama tam istediğim yanıtı bulamadım. 3700X işlemcim var. Sıvı soğutucu aldım. Default yarlarda maksimum performansta 67'yi geçmiyor, yani soğutma iyi diyebilirim. Dolayısı ile biraz OC yapmak istiyorum.

İşlemci boştayken 3, 6'da çalışıyor ve 4,4'e kendini otomatik olarak Boost ediyor, şimdi ben OC yaparak 4,4'e değil de en azından 4,6'ya Boost etmesini istiyorum.

İnternetten baktığım kadarı ile OC yapıyorlar ancak işlemci hep 4,6'da çalışıyor, yani boştayken yine 3,6'da olacak şekilde Boost olduğunda OC yaparak 4,60'a nasıl getirebilirim?

Not: Ryzen Master'a göz attım, Auto OC kısmına geçirdim 4,5 yazıyor ancak oyunlarda hiçbir zaman 4,50 olmuyor hatta oyunlarda 4,30'ten yukarısını görmedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Her işlemcinin OC performansı aynı değil 3700X ile 4.6 GHz'e çıkmak biraz zor. Deneme-yanılma yöntemiyle 4.20'den başla, voltajı manuel olarak ayarlaman lazım. 5-10 dakika süreli stress testi yap. Testte kapanma-donma gibi sorunlar ortaya çıkmazsa daha üst frekanslara zorlayabilirsin. Tavsiyem hızı hata vermediği sürece 0, 05 arttır. Voltajdada 1, 42V üstüne çıkmamaya çalış.

Geri
Yukarı