Ryzen 3700X ve RX5700'lü sistemde OBS kullanırken düşük performans

HachiRoku86

Hectopat
Arkadaşlar, sistemimi stres testi gibi testlere soktuğumda herhangi bir sorun olmadan verimli bir şekilde çalışıyor gibi gözüküyor. Bir sürü OBS ayarı denedim. X264 ya da H264 fark etmiyor. İkisinde de kayıt ya da yayın sırasında Valorant oynadığımda FPS'im saçma bir şekilde düşüyor. Normalde 220 ortalama FPS alıyorsam, OBS'te yapılan işlem sırasında 160-120 FPS'lere kadar düşüyor. Bu tip problem yaşayan ve çözümü bilen var mı?

Ryzen3700X.
RX5700.
ASUS TUF B450M PLUS.
16 GB RAM 3200MHz.
250GB M.2 SSD.
120GB SSD.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, sistemimi stres testi gibi testlere soktuğumda herhangi bir sorun olmadan verimli bir şekilde çalışıyor gibi gözüküyor. Bir sürü OBS ayarı denedim. X264 ya da H264 fark etmiyor. İkisinde de kayıt ya da yayın sırasında Valorant oynadığımda FPS'im saçma bir şekilde düşüyor. Normalde 220 ortalama FPS alıyorsam, OBS'te yapılan işlem sırasında 160-120 FPS'lere kadar düşüyor. Bu tip problem yaşayan ve çözümü bilen var mı?

Ryzen3700X.
RX5700.
ASUS TUF B450M PLUS.
16 GB RAM 3200MHz.
250GB M.2 SSD.
120GB SSD.
İşlemciden dolayı olabilir başka bir oyunda oluyormu? CS go gibi vorant gibi oyunlar işlemci temalıdır.

İşlemciden dolayı olabilir başka bir oyunda oluyor mu? CS:GO gibi vorant gibi oyunlar işlemci temalıdır.

Valorant için yayın açmayı planladığımdan dolayı, diğer oyunlarda bir deneme gerçekleştirmedim. Valorant zaten bozuk bir oyun, ekran kartımı verimli bir şekilde kullanmıyor. Normalde almam gerekenin altında FPS değerleri alıyorum. İşlemcimi de pek kullandığı söylenemez. Kullanım değerleri düşük olup, FPS değerlerimin de düşük olması sinirimi bozuyor. Kaldı ki sahip olduğum donanımın belirli bir seviyenin üzerinde olduğunu bu tip işlerde yeterli olması gerektiğini düşünerek satın almıştım.
RX5700 ekran kartımı 10.200TL'ye satarak sorunu çözdüm. :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı