Ryzen 3800X ve 1080 Ti sistemde darboğaz mı var?

selcukoguz

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Maden Mühendisi
Bannerlord oynarken, sadece kale ve şehir kuşatmalarında özellikle arkadan yeni askerler geldiği sırada, MSI Afterburner programına göre ekran kartı kullanımı düşüyor neredeyse taban yapıyor, tam tersi işlemci kullanımı yükseliyor. Oyun resmen kıpırdanmayacak hale geliyor. 1 FPS alınıyor. Farkındayım oyunda sorunlu ama birçok insanda tıkanacak kadar olmuyor.

Bir de bunun monitör ile ne alakası var? Çünkü benim monitörüm 60Hz. Bu durumda V-Sync kısıtlamasını kaldırmalı mıyım? Genelde, madem monitörüm bu kadar el veriyor HZ FPS eşit tutayım da kırılmalar yaşanmasın diye bu özelliği açarım.

İşlemci, ekran kartı, monitör arasında ki bu döngüyü tam anlayamadım.

Sistemim:
3800X.
1080 Ti.
16 GB 3600MHz.
M.2 SSD'ye kurulu oyun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mantığını anlasam cevap vereceğim de. az önce nvidia ayarlarından bile kapattım dikey senkronizasyonu daha akıcı oldu oyun. Lakin sinir olduğum kırılmalar çok fazla.
Başlığı neden böyle değiştirdiler :) Bari monitörün hızını da devreye alsaydınız

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı