GTX 1080 ve Ryzen 7 3800X sistemde takılma sorunu

salih doğukan

Centipat
Yaklaşık 1 yıl önce PC topladım cahilliğimden güç kaynağını düşük W almıştım bilgisayar aşırı ısınıyordu daha sonra 750W 80+ güç kaynağı aldım fakat hala ısınma vardı ve PUBG, CS'de takılmalar oluyordu hatta PUBG kapanıyordu uzun sureli oynadığım zaman bende kasanın ön fanlarındaki kapağı çıkardım CS'de ısınma ve takılma böylece son buldu ama PUBG'de hala uzun süreli oynamada takılmalar, donmalar oluyor Afterburner'ı kontrol ettiğimde GPU sıcaklıgı 82 sabit, CPU sıcaklığı 66 başlangıc 70-80'lere çıkıyor sistemim NVIDIA 1080, Ryzen7 3800X, ASUS TUF Gaming X570-PLUS anakart, 16 GB RAM, 750W Bronze 80+ güç kaynağı işlemci soğutucu stok sorunun nedeni hakkında bazı tahminlerim var ekran kartı tek fanlı olduğu için başlarda ekran kartından şüphelenmiştim ama 82 derece normal bir derece ekran kartı için sanırım, işlemcide stok fan kullanıyorum ama overclocksuz yeterli olduğu söyleniyor izlediğim videolarda, geriye düşük ihtimalli iki seçenek geliyor aklıma 750W Bronze 80+ güç kaynağı yetmiyor ya da kullandığım kasa yetersız kalıyor sistem için karışık bir mevzu ama anlayan biri yardım edebilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı