Ryzen 3800X ve RTX 3070 Güç Kaynağı Önerisi

Bütçe
1000 TL

Australi

Hectopat
Herkese selamlar arkadaşlar, yakın zamanda aşağıya özelliklerini yazacağım bilgisayarı topladım fakat aldığım Güç Kaynağında sıkıntı çıktı. Technopat Sosyal'de onun da ayrı bir konusunu açtım İtopya ile yaşadığım bir problem. Sonuç olarak yeni bir Güç Kaynağı almam gerekiyor bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Çünkü Güç Kaynağı markalarını çok iyi tanımıyorum ve aramızda bilgili yardımcı olabilecek birileri muhakkak vardır. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Ryzen 3800X
Palit Gaming OC RTX 3070
ASUS TUF Gaming X570-PLUS 4400MHz(OC) DDR4 Soket AM4 RGB M.2 PCI-e 4.0 HDMI DP ATX Anakart
G.Skill 32 GB (2x16 GB) Trident Z Neo RGB 3600MHz CL16 DDR4 Dual Kit RAM

Bilgisayarın diğer bileşenlerini çok yazmıyorum minimum 700 Watt değerinde ve Max 1000 TL bütçeli bir Güç kaynağı ihtiyacım var. Benim asıl istediğim sağlam markalar hangisi onları bilmediğim için sizden bunun yardımını istiyorum. Sahip oldukları sertifikalar, japon kapasitörler, ekstra özellikleri, akım koruma ve en önemlisi 3070 ve işlemci için yeterli güç çıkışı var mı? Ekran kartı üzerinde 8+8 güç girişi anakart üzerinde 4+8 güç girişi var bilmeyenler için.

Son düzenleyen: Moderatör:
İkisine de baktım ikinci attığınız çok iyi fakat bütçeyi biraz aşıyor değerlendirilebilir tabi. Ancak şöyle bir sıkıntı var CPU için 8+4 pin güç gerekiyor. Aslında başlarda gerekmiyor fakat overclock yapma niyetim var seviyorum işlemciye overclock yapmayı uygun soğutucu var muhtemelen bunda da yapacağım o yüzden güç anlamında sıkıntı yaşamasını istemiyorum. 4+4 Pin yerine 12 pinli çıkış lazım. Bunu nasıl yaparız tek aklımda problem bu şu anda

İkisine de baktım ikinci attığınız çok iyi fakat bütçeyi biraz aşıyor değerlendirilebilir tabii. Ancak şöyle bir sıkıntı var CPU için 8+4 pin güç gerekiyor. Aslında başlarda gerekmiyor fakat overclock yapma niyetim var seviyorum işlemciye overclock yapmayı uygun soğutucu var muhtemelen bunda da yapacağım o yüzden güç anlamında sıkıntı yaşamasını istemiyorum. 4+4 pin yerine 12 pinli çıkış lazım. Bunu nasıl yaparız tek aklımda problem bu şu anda.

Ben hayatımda hiç 8+4 pin görmedim 8 pin olmasın?
Edit: Anakarta şimdi baktım harbiden 8+4 pin içeriyor ilk defa fark ettim.

Geri
Yukarı