Ryzen 3900X için ASUS ROG STRIX X570-E GAMING vs MSI MEG X570 ACE

Ryzen 9 3900X (3950X) için hangi Anakart ?

• Oy verenlerin toplamı
    56
Her ikisinin de işlemciye giden faz sayısı 14. Ben olsam MSI olanı alırdım.

Avrupa'daki bir toptancısı faturasız bir şekilde yollarsa belki sıkıntı çıkar ancak doğrudan üretici firma tarafından irsaliye yazılıp, hediye olduğunu belirtirse sıkıntı çıkmayacaktır. Zaten MSI büyük firma. Bir şekilde hallederler diye düşünüyorum. Sorun çıkması düşük bir ihtimal ama sorun çıkarsa MSI Türkiye'ye iletirsiniz. Hatta bir gümrük fiyatlandırması çıkarsa o parayı MSI'dan geri alırsınız.

Msi meg ace x570 aldım promosyon site üzerinden kayıt edildi istendiği gibi 1 ay içinde teslim edildi bana sorun yaşamadık.

Sorun yaşamamanız adına MSI'in bu sıvı soğutma hediyesi MSI'in partnerlerinden alınınca oluyor.

Bir arkadaş amazon üzerinden almıştı iptal edilmişti bir sürü mail alışverişinden sonra kabul ettirebildi. Bu sorunu yaşamamak adına bir bakın. Hepsiburada, Vatan, Ebrar gibi partner firmalar var.

Asustan ziyade tabi ki MSI alınmalıdır.

Arkadaslar merhaba msi x570 pro carbon wifi siparis ettim elime gecti ancak kutunun acilan yerinde guvenlik bandi yok. Msi kutularinda oluyor mu bu bant? Cunku Islemci ekran karti ssd ram aldim hepsinde var
20191115_115843.jpg

Hayır bant olmuyor. Vatan Bilgisayara giderseniz bir bakın anakartların üzerinde bant olmadığını görürsünüz.

Arkadaslar merhaba msi x570 pro carbon wifi siparis ettim elime gecti ancak kutunun acilan yerinde guvenlik bandi yok. Msi kutularinda oluyor mu bu bant? Cunku Islemci ekran karti ssd ram aldim hepsinde var Eki Görüntüle 459640
MSI B150 Gaming M3 anakart almıştım zamanında onda da koruma bandı yoktu. Geçenlerde Asus TUF anakart aldık kuzenime onda da koruma bandı yoktu.

Peki dostlar Overclock olarak hep ASUS öneriyorlar Intel'den Ryzen'a ilk defa geçiyorum Overclock ve ilerde 3950X olarak baktığınızda sıvı soğutma olmasaydı fikriniz yine MSI'dan yana mı olurdu ?

Baya güzel fikir fakat yayıncılıktan dolayı zaten ara vermek zorunda kalacağım bu değişim sırasında her geçen gün gelirim düşüyor olacak yani Türkiye'de ölücü al sat olayları ki daha i9 9900K ve MSI Z390 ACE bile daha satamadım. :D
Selamlar sisteminize benzer bir sistem kuruyorum 3900x li anakarttan memnunmusunuz ?

Ben bu anakartta da sorun yaşadım 3900x de siz windows da takılmalar mevcuttu acaba sizde sorun var mı sorun yaşıyormusunuz bios herşey güncel driver güncel ama sorun yaşadım sizde var mı acaba

Bende Asus ROG Strix X570-F Gaming aldım Msı ile yaşadığım teknik servis ilgisizliği yüzünden mahkemelik olduk sonuçta kazandım Asus 3 yıl garanti veriyor ve sıcaklık değerleri Msı ankartlara göre düşük

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı