Ryzen 4000 serisi beklenmeli mi?

emirhansyr

Hectopat
3. nesil Ryzen sistem toplayacağım ağustos civarı. Sizce 4000 serisi beklemek gerekir mi? 3000 serisinin fiyatları düşer mi? 4000 serisi ne zaman çıkar?

Son düzenleyen: Moderatör:
sakın sakın ama sakın bekleme laptoplar bilmem kaç ay önce çıktı 1 2 aya çıkar diyordu herkes bilmem kaç ay oldu daha piyasaya adam gibi çıkamadılar bile 1 2 tane aşırı dar seçenek var onlarda 2 3 günde tükeniyor kimse gelip korona yüzünden falan demesin çünkü araştırdım ülkemizdeki bazı sivri zeka distribütörler ve satıcılar yüzünden olduğunu öğrendim dünyada çok ciddi üretim sıkıntıları olmadığını da biliyoruz zaten insan hayatının 2 3 lira olduğu çin fabrikalarından bahsediyoruz kısaca asla bekleme bir de benim bahsetmediğim ekonominin kötü gitme ihtimali de var...

Ryzen 4xxx serisi laptoplarda baya iyi çıktı, masaüstü işlemcileri için de aynısı olabilir. Ben olsam beklerdim.
Laptoplardaki seri masaüstünde bir önceki serinin mimarisiyle üretiliyor. Örneğin mobil 3000 serisi masaüstünde 2000 serisi gibi Zen+ 12nm teknolojiyle üretiliyor. Henüz çıkmamış olan masaüstü 4000 serisi Zen 3 mimarisi ile gelecek ilk işlemciler olacak.

Beklenip beklenmemesi durumu da ihtiyaca bağlı, 3600 alabiliyorsanız, şu anki sisteminiz de sizi idare edemiyorsa, alın geçin.

Geri
Yukarı