Ryzen 4300GE sistemde mavi ekran hatası

Ahlunis

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim;
İşlemci: AMD Ryzen 4300 ge.
• Anakart: ASUS Prime B450M-K.
• RAM: 2x8GB Patriot Viper 3200MHz.
Render alırken ya da video izlerken sık sık mavi ekran yiyorum. Bazen LoL oynarken de yiyorum ama onun dışında hiçbir oyunda ne kadar oynarsam oynayayım yemiyorum. Eskiden de yaşıyordum ama düzelmişti bir şekilde şimdi tekrar başladı hala çözemedim bir türlü.(Opera GX kullanıyorum)
Minidump dosyam burada

XMP açık mı? Bende de böyle bir sorun vardı 3600 MHz'den 3533 MHz yaptım düzelmişti.
Performans düşüşü yaşadınız mı?

XMP açık mı bende de böyle bir sorun vardı 3600 MHz'den 3533 MHz yaptım düzelmişti.

3200MHz'den 3133 çektim. Deneyeceğim. Anakartım galiba 3200 MHz destekliyor Max. Sınırda olduğu için mavi ekran yiyorum sanırım.

3200MHz'den 3133 çektim. Deneyeceğim. Anakartım galiba 3200 MHz destekliyor Max. Sınırda olduğu için mavi ekran yiyorum sanırım.

Hayır hocam ama ben BIOS güncellediğimde düzeldi ama sorunu böyle çözmüştüm

İşe yaradı mı hocam?

Son düzenleme:
Hard disk sorunlu gibi duruyor, HD Tune ile health bölümünü paylaşabilir misiniz?

Hocam 250GB SSD, 500 GB HDD+250GB HDD var.

ekran alıntısı 1.PNG

ekran alıntısı 2.PNG

Hocam açılışta bir sorun yoksa sıkıntı yoktur çünkü bende açılışta sıkıntı veriyordu.

Sistem biraz yük altındayken render vb gibi mavi ekran yiyordum, şu an hem render alıyorum hem Opera açık sıkıntı yok gibi RAM MHz düşürerek çözdüm sanırsam.

Yani teşekkür ederim işe yaradı herhalde. Yersem yine güncellerim konuyu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam 250GB SSD, 500 GB HDD+250GB HDD var.

Eki Görüntüle 1513071

Eki Görüntüle 1513072

Sistem biraz yük altındayken render vb gibi mavi ekran yiyordum, şu an hem render alıyorum hem Opera açık sıkıntı yok gibi RAM MHz düşürerek çözdüm sanırsam.

Yani teşekkür ederim işe yaradı herhalde. Yersem yine güncellerim konuyu.

Çözüm olarak işaretlersen sevinirim çünkü birçok kişi bu sorundan muzdarip

Yeni konular

Geri
Yukarı