Ryzen 5 1400 3.8 GHz üzerine çıkarmak için ne yapılabilir?

@AceTeq & @William Butcher 1.28v ve geri kalan ayarları, ardından 20 dakikalık test yaptım. Görünürde herhangi bir problem var mı? RAM'lerde soğutucu olmadığı için daha fazlasını kaldırır mı bilmem ama varsa yolu denemek isterim.

testmem-2933.PNG

@AceTeq & @William Butcher 1.28v ve geri kalan ayarları, ardından 20 dakikalık test yaptım. Görünürde herhangi bir problem var mı? RAM'lerde soğutucu olmadığı için daha fazlasını kaldırır mı bilmem ama varsa yolu denemek isterim.

Eki Görüntüle 2162774

Testlerde sıcaklıktan kaynaklı hata almasan bile çok fazla yapmanı önermiyorum. Bu testlerde çünkü sadece belleğe yük biniyor. Örneğin oyunlarda hem işlemci hem ekran kartı hem belleklere yük biniyor dolayısıyla kasanın içi de ısınıyor ve belleklerin soğuması daha zor oluyor. Oyun oynarken drop girmesi, oyundan atması vs. hoş olmaz.

Bu arada tRDWR ve tWRRD'yi girdin mi? Hafiften zamanlama düşürmek istersen tFAW 24 tWTRS 4 tWTRL 12 deneyebilirsin.

@William Butcher evettRDWR ve tWRRD otomatikte kalmış, önceki mesajındaki değerleri girdim. Şöyle bir ekran görüntüsü bırakıyorum, dediğin gibi kullanım sırasında sorun olması yerine en uygun değerde kullanmak daha mantıklı olur. CPU, RAM sonrasında bir de GPU için araştırayım bakalım nelere kadar gidecek :) @AceTeq & @William Butcher ikiniz de ayrı ayrı teşekkür ederim, ramazan yoğunluğunu atlattıktan sonra işlemciyi 4GHz yapmak için yazarım :)

ZenTimings_Screenshot_28543082.9587407.png

Yeni konular

Geri
Yukarı