Ryzen 5 1400 Bilgisayarın Donması ve BIOS Ekranı Gelmemesi

Kazım saçaklı

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarım dondu ve ekran kaldı sonra yeniden başlatım bir şey olmadı. Yine aynı sorun oldu yine başlattım ama BIOS ekranı dahi gelmiyor artık anca 60 kere aç kapa yapınca BIOS açılıyor ve attığım resimdeki yazılar çıkıyor, yardımcı olursanız sevinirim

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarım dondu ve ekran kaldı sonra yeniden başlatım bir şey olmadı. Yine aynı sorun oldu yine başlattım ama BIOS ekranı dahi gelmiyor artık anca 60 kere aç kapa yapınca BIOS açılıyor ve attığım resimdeki yazılar çıkıyor, yardımcı olursanız sevinirim

Anakartta genellikle 24pin güç kablosunun etrafında bulunan ezdebug ledleri ile alaklı bilgi alabilir miyim ? Durumun neyden kaynaklandığını anlayabiliriz. Bilgisayarı açtıktan bir 45 saniye sonraki halini söylerseniz yeterli ilk başta yan sön yapabilirler o önemli değil.

Dosya Ekleri

• 20180305_005914.png
    20180305_005914.png
    406,4 KB · Görüntüleme: 62
Eger bilgisayarini yeni topladiysan, yuksek ihtimal anakarttan kaynakli. Yasadigin sorun "kilitlenme" sorunu. Aynisini ben de yasadim. 3 aydir anakarti degistirmeye calisiyorum. Bunun disinda HDD'den de kaynaklaniyor olabilir.

Aynı sorun bende de yaşandı. İşlemcim Ryzen 1400 ve anakartım ise B350M Gaming Pro. Bilgisayar kitleniyor. Mecbur power tuşundan kapatıp açmak zorunda kalıyorsunuz. Ama reboot yapıldığında sorunsuz bir şekilde devam ediyor.

Aynı sorun bende de yaşandı. İşlemcim Ryzen 1400 ve anakartım ise B350M Gaming Pro. Bilgisayar kitleniyor. Mecbur power tuşundan kapatıp açmak zorunda kalıyorsunuz. Ama reboot yapıldığında sorunsuz bir şekilde devam ediyor.
Eger bilgisayarini yeni topladiysan, yuksek ihtimal anakarttan kaynakli. Yasadigin sorun "kilitlenme" sorunu. Aynisini ben de yasadim. 3 aydir anakarti degistirmeye calisiyorum. Bunun disinda HDD'den de kaynaklaniyor olabilir.
Sorunun bunlar arasindan olmasi ihtimali %80. Bu konuyu3 3 aydir arastiriyorum.

Bir çözüm bulursanız aktarır mısınız? Eğer bir daha donarsa isterserseniz anakart üzerindeki uyarıcıları sizinle paylaşabilirim. Hangisini isterseniz.
Eger bilgisayarınizi yeni topladiysaniz aldiginiz yere konrol amacli goturebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı