Ryzen 5 1400 RX 580 sistem Valorant'ta darboğaz yapıyor

zonskayra

Hectopat
Merhabalar öncelikle sorun şu şekilde birkaç yerde okuduğum üzere sistemin darboğaz yapmayacağını rahat bir şekilde kullanılabileceğini yazmışlar.
Aldığımdan bu yana Valorant gibi bir oyunda dahi FPS 150'yi zor geçiyor şu an denemek için i5 7400 işlemci taktım Valorant FPS değerlerim rahat rahat 250 300 arası. Birçok test videosunda gördüğüm üzere yüksek FPS'ler alıyorlar benim sistemimde ne gibi bir sorun olabilir? Format dahi attım DDU isimli programla yazılım çakışması ihtimaline karşı ekran kartı driverini temizinden kurdum bir kaç versiyonunu denedim hepsinde aynı sorun.

Sistem özelliklerim :

Ekran kartı = ASUS Dual RX580 4 GB.
İşlemci = AMD Ryzen5 1400.
Anakart = ASUS Prime A320M-F.
RAM'ler = XPG Spectrix D41 16 GB 3000MHz X2.
Power Supply = Gamepower 500W 80Plus.

Daha öncesinde gamabooster marka güç kaynağı kullandım. Çok bilgisizdim uyarıları dikkate almadım ekran kartı ve 2 adet ram zarar gördü, değiştirmek zorunda kaldım.

Merhabalar öncelikle sorun şu şekilde birkaç yerde okuduğum üzere sistemin darboğaz yapmayacağını rahat bir şekilde kullanılabileceğini yazmışlar.
Aldığımdan bu yana Valorant gibi bir oyunda dahi FPS 150'yi zor geçiyor şu an denemek için i5 7400 işlemci taktım Valorant FPS değerlerim rahat rahat 250 300 arası. Birçok test videosunda gördüğüm üzere yüksek FPS'ler alıyorlar benim sistemimde ne gibi bir sorun olabilir? Format dahi attım DDU isimli programla yazılım çakışması ihtimaline karşı ekran kartı driverini temizinden kurdum birkaç versiyonunu denedim hepsinde aynı sorun.

sistem özelliklerim :

Ekran kartı = ASUS Dual RX580 4 GB.
İşlemci = AMD Ryzen5 1400.
Anakart = ASUS Prime A320M-F.
RAM'ler = XPG Spectrix D41 16 GB 3000MHz X2.
Power Supply = Gamepower 500W 80Plus.

Hocam Afterburner ile oyundaki değerleri atın.

Hocam Afterburner ile oyundaki değerleri atın.
şu an i5 işlemci takılı fakat bahsettiğim si
Adsız.png
stemden elimde olan bir bu var bundada görüldüğü üzere gpu kullanımı sıkıntılı
Güç planını değiştirdiniz mi? Ayrıca chipset yükleyin, işlemcinizi yazıp yanına chipset driver yazarsanız bulabilirsiniz.

Güç planını değiştirdim chipset driverini de kurdum fakat sorun devam etti.

Ekran kartı driverlarının ayarlarını sıfırlayın, Valorant ayarları sıfırlayın. Donanımsal bir yetersizlik olabileceğini düşünmüyorum farklı oyunlarda da dener misiniz?

Geri
Yukarı