Ryzen 5 1400 sistem yükseltme

Mete Yavuz

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben bilgisayarımı yükselteceğim işlemcim.
Soracağım soru ben bu işlemciye bu RAM'i alacağım.
Bu RAM'in yaninda ikitane ekran kartı arasında kaldım biri.
Gigabyte RX 570 8 GB.
ASUS Strix RX580 8 GB.
Not: Güç kaynağım 650W.
Ekran kartını 2. el alacağım, RAM'i sıfır. Bu işlemci bu yazdığım ekran kartlarının bieinden ve RAM ile darboğazsız düzgün bir şekilde çalışır mı? Güç kaynağı yeter mi?

Merhaba arkadaşlar, ben bilgisayarımı yükselteceğim işlemcim.
Soracağım soru ben bu işlemciye bu RAM'i alacağım.
Bu RAM'in yaninda ikitane ekran kartı arasında kaldım biri.
Gigabyte RX 570 8 GB.
ASUS Strix RX580 8 GB.
Not: Güç kaynağım 650W.
Ekran kartını 2. el alacağım, RAM'i sıfır. Bu işlemci bu yazdığım ekran kartlarının bieinden ve RAM ile darboğazsız düzgün bir şekilde çalışır mı? Güç kaynağı yeter mi?
Bütçe?

Bütçem 2300 TL ekran kartını dediğim gibi 2. el alacağım ikisini de 1400'e buldum lütfen başka parçalar önermeyin milasta yaşıyorum maks 50km civarında bulabildiğim ikinci el adam akıllı ekran kartları bunlardı
Hocam anakartınız nedir kafanıza göre takamazsınız.

Hocam Ryzen 5 1400 iyi bir kart değil hem eski model hem de ucuza daha iyi olarak Ryzen 3 3100 alabilirsiniz. Hem fiyat performans + hem de anakart ile uyumlu.
RX 570 ile uyumlu bir işlemci olacaktır.

Hocam Ryzen 5 1400 iyi bir kart değil hem eski model hem de ucuza daha iyi olarak Ryzen 3 3100 alabilirsiniz. Hem fiyat performans + hem de anakart ile uyumlu.
malesef hocam sistem toparlanık yükseltme yapacağım bende vatan pc mağduruyum bu işlemciye r7 250 oc 2 gb taktılat ekran kartı olarak

sistemin durumu bu
Daha ucuza daha iyi Ryzen işlemci bulamazsınız.

Arkadaş destekler dedi işemcim dediğim ekran kartlarını desteklemezmi.

sistemin durumu bu
Hocam her şeyden önce kasa ve PSU'nuzu değiştirin.

Geri
Yukarı