Ryzen 5 1400 soğutucu önerisi

serdar611

Kilopat
Daha fazla  
Kuzenim günde 10-15 saat arası bilgisayar oynuyor ve bilgisayarının kendi kendine kapanmasında şikayetçi. Bütçe belirtmiyeceğim eğer öneriniz gerçekten fayda edecek ise alabilecek durumda.
  • Ryzen 1400
  • MSI B350 Tomahawk
  • 8GB RAM
  • MSI GTX 1050 Ti 4GB
  • Aerocool 300 model kasası vardı yanlış hatırlamıyorsam.

Önerilerinizi bekliyorum, kasa sıvı soğutma destekliyor sanırsam, üst kısmında ızgara görmüştüm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi kendine kapanması büyük ihtimalle o nedenden değil. Boşa masraf olabilir. İlla istiyorsanız en ucuza Dark X90 alabilirsiniz.

Kendi kendine kapanması büyük ihtimalle o nedenden değil. Boşa masraf olabilir. İlla istiyorsanız en ucuza Dark X90 alabilirsiniz.

Paşam çocuk farkında zaten sıcaklıktan kapandığının makine cayır cayır yanıyor diyor.
Sürücüleri filan full zaten.
Ayrıca bütçe önemli değil faydası olsun yeter.
Teknobiyotik'in incelemesini yaptığı Dark X120
nasıl ?
Başka öneriniz var mı ?

İyi de makine zaten sıcak çalışır. Sıcaklıktan olması bana normal gelmedi. Ben 3 gün tam yükte açık bıraktım 1600'ü stok fanla hiçbir şey olmadı. Siz kasasını, fanlarını söyler misiniz? Bir de oyun içindeki sıcaklık değerlerini söylesin.

tam bir bilgim yok fakat bilgisayarı hep açık hep çevrimiçi çocuk hiç durmuyor. O nedenle lütfen bi sıvı ve ya hava soğutma önerir misiniz ? Aerocool 300 kasası var. Fanlarını öğrenince söylerim.

Tamamen bütçesine bağlı fakat dediğim gibi bunun ısıdan olacağını hiç sanmıyorum. Sorun ona sıcaklık değerlerini. PSU'su ne? Anakartı ne? Bütçe ne kadar?

Bakın bütçe 350 yi geçmemeli aslında geçebilir ama odası modeme uzak bir yerde ve ciddi ping sıkıntıları var ping sorununu çözmek içinde harcama yapacağız.

Bence abartmayın. Hyper T4 alabilirsiniz ama kesinlikle sorunun ısıdan olacağını sanmam. Lütfen cevap verin yoksa ileride sorun devam ederse komple sistemi kaybedebilir ya da çok daha fazla harcama yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Bakın bilgisayar yaz aylarında aralıksız açıktı kasasında 3 tane fan var ve deli gibi ısındığını söylüyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı