Ryzen 5 1400 ve Gigabyte A320M-H uyumlu mu?

Kusura bakmayın geç cevap verdim. İkinci el alacağım ve RX 570 ile darboğaz olmaz değil mi?

500 TL'ye yakınımdan alacağım.

Sorun olmaz ama ederleri çok daha üstünde A320 ve R5 1400'ün toplamda minimum 1200 gibi olması gerek diye düşünüyorum ikinci elde ikisinin. Sadece anakart mı 500 acaba.

Sorun olmaz ama ederleri çok daha üstünde A320 ve R5 1400'ün toplamda minimum 1200 gibi olması gerek diye düşünüyorum ikinci elde ikisinin. Sadece anakart mı 500 acaba.
Yok yanlış anladınız. Sadece işlemciyi alacağım anakart zaten vardı. İşlemcimi yükselteceğim.

Şuan bende bulunan işlemci ryzen 3 1300x acaba ryzen 5 1400 ile iyi bir performans artışı yaşar mıyım ? Ekran kartım RX 570 4gb darboğaz var diye değiştiriyorum.

Yok yanlış anladınız. Sadece işlemciyi alacağım anakart zaten vardı. İşlemcimi yükselteceğim.

Şu an bende bulunan işlemci Ryzen 3 1300X acaba Ryzen 5 1400 ile iyi bir performans artışı yaşar mıyım? Ekran kartım RX 570 4 GB darboğaz var diye değiştiriyorum.

1300X ve RX570 normalde darboğaz yapmazlar. Soğutma tarafında sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Görüldüğü gibi 1-2FPS anca fark yaratıyor.

İşlemci kullanımı çok yüksek çoğu oyunda %100'e dayanmış. Mesela GTA 5 oynarken arkada Discord kullanamıyorum çünkü hem benim sesim hem de karşı tarafın seni donuyor.

İşlemci kullanımı çok yüksek çoğu oyunda %100'e dayanmış. Mesela GTA 5 oynarken arkada Discord kullanamıyorum çünkü hem benim sesim hem de karşı tarafın seni donuyor.

R3 1300X satıp R5 5500 alabliirsiniz. 1900 TL bandında sıfırı. İkinci eli muhtemelen daha ucuzdur. Çok uzun yıllar yeni bir işlemci güncellemesi yapmanıza gerek kalmaz hem. R5 1400 son olarak RX570'i besler ileride bir ekran kartı güncellemesi yapmak isterseniz yine işlemci sıkıntısı çekeceksiniz eğer R5 1400 alırsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı