Ryzen 5 1500X alınır mı?

IcelY

Hectopat
Ryzen sistem kurmayı düşünüyorum bütçem o kadar fazla değil Ryzen 5 1600 AF almayı düşünüyordum fakat ikinci el Ryzen 5 1500X buldum, fiyatta 450 TL'ye anlaştım sizce alınır mı?
İşlemci için maksimum bütçem 1000 TL hangi Ryzen işlemcileri önerirsiniz ikinci el, sıfır fark etmez.

450'ye alınır bedava. 1000 bütçeye 3300X sığar en fazla. Bulabilirsen onu da alabilirsin. Veya indirim yaptırabilirsen 1200 liralık Ryzen 5 3600 ilanlarını 1100'e zorlamayı dene.

Ryzen sistem kurmayı düşünüyorum bütçem o kadar fazla değil Ryzen 5 1600 AF almayı düşünüyordum fakat ikinci el Ryzen 5 1500X buldum, fiyatta 450 TL'ye anlaştım sizce alınır mı?
İşlemci için maksimum bütçem 1000 TL hangi Ryzen işlemcileri önerirsiniz ikinci el, sıfır fark etmez.

450 TL güzel fiyat sayılır. Alınabilir.

@BerkayZ87'e katılıyorum seçim konusunda. R5 3600'ü bir yoklayabilirsiniz.

Ya şimdi almışken iyisini almayı düşünüyorum, bütçem de fazla değil staj maaşım var 767 TL onunda hepsini gömemem maalesef sizce ne yapmalıyım parayı biriktirip iyisini 1600 AF'ya da 3300X vs mi almalıyım yoksa bunu mu almalıyım?
3300X, 1600 AF'den daha iyi. Intel tarafında da i3 10100F'den daha iyi.

Anladım ikinci el tarafında işlemci alırken nelere dikkat etmeliyim? Pinlere dikkat edeceğimi biliyorum ne tür testler yapmalıyım?
İşlemciler kolay kolay bozulan parçalar değiller yapısal olarak bir kusuru yoksa ve çalışıyorsa sorun yoktur. Oyun testi denersin bir de AIDA 64 stres testi uygularsın bir problem yaşamıyorsan alabilirsin.

Anladım ikinci el tarafında işlemci alırken nelere dikkat etmeliyim? Pinlere dikkat edeceğimi biliyorum ne tür testler yapmalıyım?

OCCT, Prime95 veya AIDA64 testlerinden birini yapın mutlaka. İsterseniz birden fazla yapın. Ama mutlaka işlemciyi bir stres testine sokun derim ben.

Onun haricinde bir şeye gerek yok zaten. Kullanırsınız sonrasında eğer sorun yoksa.

Geri
Yukarı